Global Ukraine News

Зовнішньополітичний шок: як реагував світ на перемогу Дональда Трампа

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Останні два дні увага всього світу була прикута до виборів 45-го президента США. Інтрига трималася протягом всієї виборчої кампанії, а тому за підрахунками голосів не слідкував хіба що лінивий.

І ось 8 листопада виснажлива історична «гонка» Клінтон vs Трамп завершилась сенсаційною перемогою кандидата від Республіканської партії, мільярдера Дональда Трампа.

Трамп набрав необхідних 270 голосів виборців. Відомий бізнесмен впевнено переміг у 29 штатах, в тому числі і там, де мешканці десятиліттями голосували за демократів. Він став першою особою у США, яка стала президентом, не обіймаючи посади в уряді чи війську, розбивши таким чином мрію Гілларі Клінтон стати першою в історії США жінкою-президентом. Варто зазначити, в більшій мірі реалізацію президентських амбіцій Клінтон згубив той факт, що 70% американців вважають її не щирою. В свою чергу опонент Трампа гідно прийняла поразку і зателефонувала новообраному президенту США, щоб привітати його з перемогою.

Читайте за темою: Як президентські вибори-2016 у США вплинуть на відносини з Україною

Такі результати виявились неочікуваними для світової спільноти. Зокрема, глава Європарламенту Мартін Шульц, привітавши американців із новим президентом, зазначив, що перемога Трампа стане «важким моментом» у стосунках США та Євросоюзу. З перемогою Трампа також привітав і президент Єврокомісії Жан Клод Юнкер, який у Twitter написав, що, лише співпрацюючи разом, ЄС та США зможуть вирішувати безпрецедентні проблеми. Досить недвозначно висловився й  Міністр юстиції Німеччини Хайко Маас зазначивши, що світ після перемоги республіканця стане більш божевільним.

Що означає перемога Трампа для України?

Перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США стала неприємною несподіванкою для деяких українських політиків та експертів. Саме через проросійські заяви Трампа впродовж виборчої кампанії. Отож багато з українських політиків та діячів з погано прихованим відчаєм вдавали, що нічого страшного не сталося. Паралельно представники цього табору швиденько видаляли зі своїх сторінок у соцмережах тони жовчі й образ, які раніше вилили на нового президента.

Тим не менш, американці зробили свій вибір і Україна співпрацюватиме з Трампом – така позиція Адміністрації Президента України. Водночас, за словами заступника голови АП Дмитра Шимківа, є необхідність збільшувати проукраїнську коаліцію у світі. «Треба розуміти, що в США існує багато стримувань і противаг, які побудовані політичною системою в США. Тому ми повинні розвивати наші відносини на тому рівні, на якому ми вже багато років їх будуємо… США – велика країна. У нас багато друзів там. Я впевнений, що ми знайдемо, як співпрацювати в майбутньому, попри те, якою буде Адміністрація», – наголосив Шимків.

Читайте за темою: Як вибори в Молдові вплинуть на Україну?

Чи не єдиним українським політиком, який одразу почав висловлювати певний оптимізм щодо Дональда Трампа, став колишній губернатор Одещини Міхеіл Саакашвілі. З самого ранку він похвалився на Facebook своїм знайомством з паном Трампом.

«Знайомий з ним більш ніж 20 років, ми товаришуємо. Я це акуратно передбачав. Сильна особистість з непередбачуваною політикою. Ми повинні бути обережні і організовані більше ніж будь-коли», – заявив пан Саакашвілі.

Читати далі

1 2
Share.

Comments are closed.