Global Ukraine News

Пласт – понад 100 років виховання української молоді світу

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Однією з найбільш відомих організацій для українців – як в Україні так і закордоном –  є Національна скаутська організація Пласт.  Понад 100 років Пласт об’єднує молодь та юнацтво, навчаючи їх найважливіших пластових постанов, тренує їхній характер та вчить взаємодопомозі. Пласт був однією з тих організацій, які допомогли закордонним українцям на початку еміграції вберегти свою ідентичність, мову та традиції.

Та попри головне завдання організації Пласт активно діє і в сучасних умовах. Про те, як змінилася роль організації, як вчать дітей зараз та як функціонує Пласт в різних країнах Global Ukraine News поспілкувався з Мартою Кандюк-Кузьмович, головою Головної Пластової Булави (міжнародне об’єднання всіх пластових організацій в світі) та Олегом Вдов’яком, колишнім прес-секретарем Пласту в Україні.

Читайте за темою: Пластунка виконала Гімн України перед боєм Василя Ломаченка

GU: Як загалом функціонує Пласт? В яких країнах є його осередки?

Марта Кандюк-Кузьмович: Є 8 пластових осередків у світі. Останній у 1994 році був створений в Україні. Це такі країни як Аргентина, Австралія, США, Канада, Німеччина, Великобританія, Польща, Україна.

Я в організації відповідаю якраз за міжнародну діяльність Пласту.  Наші батьки, які приїхали до різних країн з України, мали намір продовжувати організацію для дітей, вони власне побудували усі ці церкви, започаткували різні громадські рухи. Так починалася робота Пласту в діаспорі. Я прийшла в організацію в 1960 році.

Відкриття Пластового Року. Київ, 2016 рік. Фотограф – Артем Жуков

Пласт співпрацює з іншими діаспорськими організаціями, часом входить до їхнього складу, якщо то велика організація. Наприклад, у Канаді Пласт входить до складу Конгресу Українців Канади. Така ж ситуація і в Австралії, в Аргентині, як в Канаді.

У США є дві великі діаспорські організації, в які інтегруються більш дрібні об’єднання, тому Пласт в США співпрацює з обома з них, але не входить в жодне, щоб не перетворювати своє членство в якийсь політичний вибір.

Всі міжнародні осередки Пласту співпрацюють між собою, завжди є з’їзди в інших країнах, на яких присутні представники різних міжнародних осередків.

Варто пам’ятати, що, перш за все, Пласт – це скаутська організація, яка ставить собі за мету виховання молоді в дусі патріотизму. Один з постулатів організації – вірність Богу та Україні. Адже Україна для дітей закордоння – таке ефемерне поняття, яке балансує і з патріотизмом до країни, де вони тепер живуть. Також ми вчимо дітей в Пласті самодисципліни, самовихованості, як вчитися на своїх помилках. Це будує характер. Ці загальні основи Пласту з роками не змінюються, змінюються підходи, методи, але засади – незмінні і може тому організація витримала стільки років.

Фото з архіву Пласту – Національної Скаутської Організації України

Читайте за темою: У Києві відбулось засідання Дорадчої ради Пласту

Олег Вдов’як: Влітку в Києві відбулись збори КУПО (Конференція українських пластових організацій), учасниками яких стали пластуни з Аргентини, Австралії, Великої Британії, Польщі, Німеччини, Чехії, США, України та Канади. Ми обговорювали питання єдності Пласту і важливості Пласту для української ідентичності. По суті, Пласт – це чи не єдине місце за межами України, де діти, молодь та дорослі за походженням українці мають змогу розмовляти українською мовою, підтримувати традиції, і, що найголовніше, передавати це наступним поколінням. Коли ми зустрічаємось з пластунами з інших країн, то вражає їхня згуртованість. Також хотів би згадати, що діаспора дуже допомагає пластунам-військовикам, без їхньої допомоги було б значно складніше. За це окреме велике дякую!

Читати далі

1 2 3
Share.

Comments are closed.