Документальна виставка «Україна Незалежна: людський вимір історії» відкрилася у Києві

23 серпня у київській галереї «Дукат» відкриється документальна виставка «Україна Незалежна: людський вимір історії», що присвячена 25-тій річниці Незалежності України і відтворює два періоди – створення Української Народної Республіки у 1917 році та проголошення Незалежності України 1991 року.

Експозицію складатимуть різноманітні артефакти: рідкісні фото, зворушливі листівки, персональні речі та документи, що дадуть можливість глядачеві абстрагуватись від усталеного офіційного прочитання і опинитись віч-на-віч з персональним виміром історії.

На виставці представлять особисту візитівку Михайла Грушевського, світлини Симона Петлюри і Павла Скоропадського, дипломатичний паспорт секретаря посольства УНР Павла Шумовського. Також можна буде побачити оригінали Першого і Четвертого Універсалів Центральної Ради.

Друга ключова частина виставки пов’язана з проголошенням Незалежності 1991 року. Серед цікавих експонатів цього періоду — Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року, Акт проголошення Незалежності України від 24 серпня 1991 року з підписами депутатів, зразки перших купюр української гривні та інші цікаві артефакти, які супроводжували створення нашої держави.

Читайте за темою: Банальний націоналізм vs ура-патріотизм радянського штибу

Експонати виставки «Україна Незалежна» належать до зібрань аукціонного дому «Дукат» і приватних колекцій.

Коментарі закріті