В Україні створили онлайн-посібник з медіаграмотності для підлітків

ГО «Детектор медіа» презентувала у понеділок, 28 листопада, перший сучасний онлайн-посібник з медіаграмотності для підлітків «МедіаДрайвер». Про це повідомляється на сайті організації.

Як зазначається, це – інноваційний освітній проект, основна мета якого − навчити підлітків орієнтуватися у світі медіа та критично сприймати інформацію, яку вони отримують з різних медіаканалів.

Організатори проекту інформують, що у посібнику 16 мультимедійних розділів з тестами та ігровими елементами. Спеціально для цього підручника було створено 4 мультиплікаційні ролики про критичне ставлення до медіа.

Читайте за темою:  В Україні запрацювала База достовірних експертів для медіа – ІМІ

Виконавчий директор ГО «Детектор медіа» Діана Дуцик наголосила на тому, що «МедіаДрайвер» – це не тільки про те, як виявляти фейки, маніпуляції та протистояти їм: «Ми не ставили собі за мету написати цей посібник лише з прикладами в контексті інформаційної війни (хоча їх тут чимало). Адже вважаємо, що такий підхід звужує розуміння природи медіа. «МедіаДрайвер» – це про світ медіа, про те, як він розвивався, яким він є сьогодні, що його чекає в майбутньому. А також про те, по-перше, як навчитися використовувати його можливості в повсякденному житті та у роботі, по-друге, як навчитися критично сприймати все, що пропонують медіа».

Голова організації «Детектор медіа» Наталя Лігачова повідомила, що її організація вже протягом десяти років акцентувала увагу на тому, що медіаграмотність необхідна, однак журналістам закидали, що ця ініціатива може взагалі призвести до зниження довіри суспільства до медіа.

Читайте за темою:  Brexit і медіа: коли таблоїди стають національною зброєю

Слід зазначити, що проект реалізовано за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Чехія. Посібник знаходиться у вільному доступі за адресою: mediadriver.online.

Коментарі закріті