Global Ukraine News

Українці Іспанії долучились до всесвітньої акції з нагоди Великодніх свят

У рамках міжнародного фестивалю «Барви писанки» («Ukrainian Easter tree») в українській суботній школі «Моя Україна» (Мадрид, район Ембахадоресу) й культурно-освітньому центрі «Дивосвіт» (Алькоркон) асоціацією «Українсько-іспанський культурний простір» з великим успіхом проведено  майстер-класи з писанкарства, повідомляє conucrania.com.

Понад 30 осіб (як дітей, так і дорослих) долучилися до цієї благодійної мистецької акції, заснованої кілька років тому українською діаспорою Афін. Цьогоріч у фестивалі взяли участь українці з 11 європейських країн. Загалом до акції долучилися як мешканці українських міст (Запоріжжя, Маріуполь, Тернопіль, Київ, Рава-Руська, Краматорськ, Бердянськ, Чернівці, Львів), так й українці за кордоном – Норвегія (Осло), Італія (Брешіа, Аверста), Польща (Варшава), Туреччина (Стамбул), Греція (Афіни), Великобританія (Лондон), Швеція (Стокгольм), Німеччина (Мюнхен).

В іспанській столиці та її близькому передмісті крім того, що учасники акції отримали базові знання та навички з писанкарства, то ще й кожен виготовив писанки, крапанки та крашанки для свого великоднього кошика. Також усім передались імпульс і бажання, щоб у наступному році поглибити свої знання та навички.

Читати за темою: Український Великдень у Сінгапурі 

Зазначимо, що учасники майстер-класів у теплій передвеликодній атмосфері провели щасливі години зустрічі з прекрасним. Однією з цілей акції, ініціатором і «мотором» якої виступила Еліна Дорофій, було розбудити інтерес і бажання українців Мадрида навчитися самостійно розписувати писанки, щоб підтримувати тяглість наших національних традицій на значній віддалі від рідних теренів.

Благодійні кошти, отримані під час проведення цього заходу, а це 140 євро, підуть на допомогу сім’ї одного з наших воїнів-захисників. А також проведено збір коштів на організацію та проведення  фотовиставки «Ucrania abierta!» («Open Ukraine!», «Відкрий Україну!»), яку планують представити у виставкових залах спершу в муніципалітетах Мадрида, а потім – й по всій Іспанії. GU

 

Поділитись

Коментарі закріті