Global Ukraine News

Українець виграв поїздку до США від «Вікіпедії»

23-річний студент із Тернополя Максим Терлецький завершив свою 10-тисячну статтю в інтернет-енциклопедії «Вікіпедія» та отримав нагороду – поїздку до США. Про це повідомляє «20 хвилин».

«23-річний студент Максим Терлецький один із постійних дописувачів найбільшої інтернет-енциклопедії сучасності. На його рахунку пізнавальні статті про персонажів української та світової історії, краєзнавства та сучасного мистецтва. Нещодавно він завершив ювілейну для себе 10-тисячну статтю, за що отримав приз – поїздку в США від фонду Wikimedia», – йдеться у повідомленні.

Як відзначає юнак, першу свою статтю написав ще п’ять років тому.

«Тоді я навчався на першому курсі техуніверситету і коли вивчав історію України, виявив, що у «Вікіпедії» є великі прогалини в плані висвітлення помітних особистостей. Спочатку написав про одного маловідомого гетьмана XVIII століття, про якого відомостей залишилось дуже мало», – розповідає Максим.

Читати за темою: Подружжя з Сінгапуру виграло подорож до Києва 

За його словами, зазвичай він перекладає англомовні матеріали, а потім вносить правки, пристосовуючи їх до українських реалій. Зокрема, статті про західних поп-зірок хлопець доповнює інформацією про їх виступи в Україні. Також студент зазначає, що за вихідний день може написати і перекласти до 10 статей, а рекордом своїм вважає 24 дописи.

Поїздку в США хлопець виграв несподівано для самого себе. З 1 червня цього року, кожен хто напише 10 тисяч статей для «Вікіпедії» отримає від фонду Wikimedia безкоштовну тижневу поїздку в США. Український студент з нетерпінням очікує подорожі.

«Поїздка включатиме відвідання штаб-квартири «Вікіпедії», бібліотеки Конгресу США – найбільшої у світі. Крім того, буде екскурсія Нью-Йорком», – додав він.

Раніше, українська версія «Вікіпедії» – безкоштовної електронної енциклопедії, похвалилася своїм рекордом. Тепер у ній 700 тис. статей українською мовою.

 

 

Поділитись

Коментарі закріті