Автори масштабного дослідження The Dealbook of Ukraine за 2014-2015 роки зібрали шорт-лист українських IT-компаній, які можуть похвалитися найбільшим доходом на зарубіжних ринках. Про це повідомляє ain.ua. До нього увійшли прибуткові компанії, з 7-8-значними доларовими оборотами. Ось цей перелік:
- Attendify. Компанія, яка робить програми для івентів, і яка виросла з стартапу KitApps, серед її клієнтів – Google, AstraZeneca, Cisco, Philips, AOL і Chrysler. Нещодавно команда залучила $ 1 млн від TMT Investments і Digital Future.
- bpm’online (Terrasoft). Провідне видання ринку CRM Magazine назвало продукт bpm’online лідером в категорії midmarket CRM під час вручення нагород CRM Market Awards. Компанія заснована в 2002 році, зараз у неї 400 партнерів в 35 країнах світу.
- CEX.IO. Це – заснована в 2013 році біржа криптовалюти. У неї понад півмільйона користувачів
- Clickky. Ця одеська компанія робить автоматизовану платформу з просування мобільних додатків. У рейтингу 5000 Europe 2016, складеному The Inc., вона увійшла в топ-п’ять в категорії «маркетингові та рекламні компанії».
- Depositphotos. У компанії 10 млн щомісячних користувачів, 3 млн членів спільноти. В кінці минулого року компанія залучила інвестиції від ЄБРР.
- Genesis. Заснована в 2008 році, ця компанія запустила цілу серію масштабованих і швидкозростаючих інтернет-проектів в Україні, Росії, Казахстані, Азербайджані та Нігерії.
- Grammarly. Ця компанія працює над SaaS-рішенням по перевірці граматики і орфографії в англійських текстах. Вона починалася з команди в 10 осіб, зараз у неї понад 150 співробітників. У сервісу близько 10 млн унікальних користувачів, близько половини з них – це носії мови.
- Jooble. Команда Jooble розробляє пошуковик для тих, хто шукає роботу. Його щоденна аудиторія – понад 1 млн здобувачів.
- InvisibleSolutions. Компанія заснована Владом Воскресенським, розробляє відому систему InvisileCRM.
- Kodisoft. На даний момент компанія займається розробкою інтерактивних столів для ресторанів. Ці столи оцінив глава Cisco – він купив український інтерактивний стіл для сім’ї. Компанія вже відкрила ресторани з такими столами в Абу-Дабі, Дубаї та інших містах
- MacPaw. Компанія заснована Олександром Косованом. Її сервіс CleanMyMac – один з найбільш популярних сервісів для очищення операційної системи «маку», а серед її корпоративних клієнтів – Facebook.
- Paymentwall. Це – компанія, яка займається розробкою глобальних платіжних сервісів для цифрового контенту та цифрових товарів. У неї великий R&D в Україні.
- PDFFiller. Це платформа, яка дає користувачам можливість редагувати, підписувати, зберігати і ділитися документами з іншими в будь-якому браузері, на будь-якому пристрої. Нею користуються 2 млн осіб на рік, щодня на PDFFiller створюються 20 000 форм.
- Petcube. Це – один з найвідоміших за кордоном українських стартапів. У 2016 році компанія оголосила про те, що їй вдалося продати більше 20 000 гаджетів і заробити близько $ 2,5 млн за останні 15 місяців.
- Readdle. Мільйони клієнтів використовують додатки одеської компанії, такі як Scanner Pro, Documents, PDF Expert, Calendars 5, Printer Pro кожен день.
- StarWind Software. Заснована українськими підприємцями, компанія зараз має офіси в США і Україні, у неї близько 30 000 клієнтів по всьому світу, включаючи малий та середній бізнес, державні і освітні установи, а також компанії зі списку Fortune 1000.
- Tickets Travel Network. Компанія була створена в на початку 2015 року шляхом злиття великих тревел-агентств Східної Європи. Вона продає сервіси онлайн-бронювання квитків, готелів, страховки. З її допомогою бронюють собі квитки і готелі приблизно 300 000 користувачів в місяць.
- Together Networks. Компанія займається розробкою одного з провідних європейських онлайн-дейтингових сервісів. У неї – більше ніж 110 млн користувачів по всьому світу.
Читайте за темою: Наскільки український ІТ сектор є привабливим для іноземних інвесторів?
- VertaMedia робить сервіси відеореклами, у неї є офіси в Нью-Йорку і в Україні.
- ZeoBIT була заснована в Україні, але зараз основний офіс компанії – в Каліфорнії. Компанія більше не є власником, а лише розробником відомої програми MacKeeper. Продукт був проданий в квітня 2013 року німецькому Kromtech Alliance.