Global Ukraine News

Китай

Серед українських громадян, які зараз проживають на території КНР, переважають особи, що прибули до Китаю з метою працевлаштування та навчання. Станом на січень 2016 р., на консульському обліку Посольства України в КНР перебувають 540 осіб (25% - студенти, 15% - працівники за контрактом, 60% - дружини та діти китайських громадян). Більшість цих осіб проживають у містах Пекін та Гуанчжоу, а також у Спеціальному Автономному Районі Сянган (Гонконг).

У Пекіні, Шанхаї, Гуанчжоу, Харбіні та інших великих містах КНР, а також в САР Сянган (Гонконг) утворено низку українських асоціацій, які представляють собою добровільні об’єднання, спрямовані як на вирішення поточних проблем їхніх членів, так і на задоволення національно-патріотичних потреб українських громадян. Зазначені об’єднання підтримуються Посольством та беруть активну участь в організації і проведенні інформаційних, іміджевих, патріотичних та культурних заходів. Більшість українських громад об'єднались під час Революції Гідності 2014 року на Україні.

У Пекіні у 2014 році був заснований «Український дім» який функціонує у різних напрямах, a саме у торговельно-економічному, культурно-інформаційному, туристичному, науково-технічному, благодійному напрямах.

У Гонконгу активною спільнотою є українська громада Ukrainian Society of Hong Kong, яка активно розвиває проекти культурної дипломатії: організовує святкування державних свят, літературні вечори та дні українського кіно. Також українські активісти влаштовують акції на підтримку українських політичних в’язнів та на привернення уваги до складної ситуації, що склалась на Україні.

Дуже активною є українська громадська організація Hromada яка створилась у місті Гуанчжоу. На сьоднішний день концепція громади вийшла за межи одного міста, налічує багато друзів і активістів по всоьму Китаю. На сьодньошний день окрім Hromada Гуанчжоу є Hromada Ханчжоу і Hromada Іу, разглядаєтся питання на обьеднення ще двома містами. Одним із напрямків діяльності громади є волонтерська допомога бійцям АТО та дитячим домам на Україні, також активно допомагають українцям, які приїжджають до Гуанчжоу адаптуватися у новому середовищі. Також організовуються і культурні заходи, святкування, флешмоби. До кожного заходу організатори намагаються підійти не будено і орігінально. Так на день народження Т. Г. Шевченка громада малює картини на українську тематику, згадуючи що Тарас Григорьович був не тільки поєтом. Святкуя "День Вишиванки" окрім традиційного переодягання виготавлюють власні аватарки з українським орнаметном і на день соцмережі розквітають національними мотивами і кольорами. Покупають зірки і відправляють українців в космос.