Global Ukraine News

Українець створив безкоштовний онлайн-коректор українського тексту

Лінгвіст-програміст Ілля Данилюк, доцент кафедри загального та прикладного мовознавства Донецького національного університету, створив безкоштовний онлайн-коректор українського тексту в Google Docs.

Онлайн-коректор встановлюється як доповнення для Google Docs. Користувач встановлює додаток в Chrome, відкриває документ, вставляє або вводить туди текст і включає аддон.

Доповнення може як підкреслювати однозначні помилки, так і підсвічувати спірні місця, даючи посилання на мовні правила, які застосовуються в подібних випадках. Виглядає це таким чином:

Можна вибрати опцію перевірки всього тексту, можна задати для додатка окремі команди, наприклад, перевірити тільки пунктуацію, лексику і стиль, поширені помилки на кшталт «будь – ласка → будь ласка». Можна налаштовувати додаток (наприклад, включити заміну звичайних лапок на «ялинки», довгого тире на коротке, видаляти подвійні пробіли, тощо).

На створення онлайн-коректора пішло близько двох років. Ілля самостійно вивчив програмування, але визнає, що навичок поки не вистачає для створення повноцінної програми-редактора.

Сервіс безкоштовний до 1 липня, після цього у відкритому доступі залишиться базова версія, а більш просунуті опції будуть пропонуватися на платній основі. Його творець не виключає того, що буде шукати інвестора для створення повноцінної програми.

Поділитись

Коментарі закріті