Global Ukraine News

Уже два роки плакат з підтримкою України розміщений на фасаді музею в Берліні

«Ось уже майже 2 роки на «Checkpoint Charlie», одному з найбільш туристичних місць Берліна, висить цей плакат. Чому? Тому що директор музею – українка. Це коротко про роль українців за кордоном», – написала на своїй сторінці у соцмережі Facebook Людмила Мельник.

Чек-поінт «Чарлі» – колись один з найбільших контрольно-пропускних пунктів між НДР і ФРН, тепер тут розташований музей, який документує історію НДРівських часів та присвячений боротьбі з тоталітаризмом. Музей «Checkpoint Charlie» містить експозицію щодо берлінської стіни, історії тих, хто спробував утікати, розповіді постраждалих. Крім того, в іншій експозиції можна простежити історію руху щодо захисту прав людини з 1800 року. Експозиція музею «Checkpoint Charlie» також включає матеріали, присвячені Голодомору в Україні на початку 30-тих років минулого століття.

Олександра Хільдебрандт є директором цього музею, який створив її чоловік, покійний Райнер Хільдебрандт, що був видатним правозахисником. Пані Олена, українка за походженням, і виступила ініціаторкою розміщення плакату на фасаді будівлі, який зазначає: «Ми захищаємо свободу і територіальну цілісність країн Європи, захищаючи свободу та територіальну цілісність України. Володимире Путін, вгамуйте Ваші геополітичні амбіції та дайте свободу всій Україні».

Читайте за темою: Олександра Саєнко: «Австрія – комфортна країна. Працюй сумлінно, на результат, розвивайся – і будеш реалізованим»

Як раніше зазначало видання Vidia, після того, як одна з популярних газет повідомила, що в місті з’явився плакат із критикою російського президента, на місце приїхала поліція. Втім, оскільки музей приватний, жодних претензій виставлено не було. GU

Поділитись

Коментарі закріті