Global Ukraine News

#безвізнаш: як реагували англомовні ЗМІ на українську перемогу?

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

5 та 6 квітня відбулися дебати та голосування в Європейському Парламенті щодо безвізового режиму з Україною. Наслідком цих двох днів стала надзвичайна новина, якою вибухнули усі українські ЗМІ та соціальні мережі: #безвізнаш.

«Тільки що надійшла новина, 521 голос у Європейському Парламенті за безвізовий режим з Україною. Я вітаю Арсенія Петровича (Яценюка – ред.), я вітаю Володимира Борисовича (Гройсмана – ред.), я вітаю всіх, хто доклав до цього максимум зусиль. І я вітаю тебе, український народе, я вітаю тебе, Україно», – проголосив глава держави Петро Порошенко.

Читайте за темою: 5 та 6 квітня: успіх українського безвізу та хто стояв на заваді

Але те, що викликало такі бурні реакції в українських медіа, не стало резонансним матеріалом в англомовних ЗМІ.

7 англомовних видань та російський контекст

Загалом, на цю тематику було написано 7 матеріалів та 2 з пропагандистських сайтів. Найбільш резонансний з них – «Парламент затвердив безвізовий режим для України» – це повідомлення на сайті Європейського Парламенту, яке набрало 11333 пункти розголосу. Громадяни України будуть звільнені від вимог ЄС щодо візи для короткострокового перебування, після того, як парламент схвалив неформальну угоду в четвер. В замітці подаються умови для безвізової поїздки та країни, які можна буде відвідувати без віз. Угода, затверджена 521 голосом, проти 75 при 36 утрималися, як і раніше має бути офіційно прийнята Радою міністрів. Режим, ймовірно, вступить в силу в червні, через 20 днів після його опублікування в Офіційному журналі ЄС, йдеться на сайті.

Для порівняння, ось який резонанс набирали інші новини: таємний мирний план для України та Росії (понад 54 тисячі резонансу), матеріали про бої в Авдіївці (понад 60 тисяч резонансу), нелегальний видобуток бурштину (16256), антиізраїльське голосування України в ООН (21230), згода ЄС та безвізовий режим для України (34576), вибух в шахті на Львівщині, що призвів до смерті шахтарів (43767). В контексті цих даних, можемо зробити висновок, що матеріал про український безвізовий режим хоч і мав гарний рівень розголосу (зазвичай матеріали про Україну набирають до 3000-4000 пунктів), проте не був таким, який викликав реакцію у значної частини читачів, як попередньо наведені статті.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: доля кримськотатарських активістів, успішний саудівсько-український проект та Ізраїль вітає репатріантів з України

«Європейський Парламент схвалив безвізові подорожі для українців» пише служба Радіо Свобода з 4947 резонансу. Окрім загальної інформації видання цитує дипломатів, які висловили надію на те, що безвізовий режим набуде чинності всередині червня, а Рада схвалить рішення 11 травня. Крім того, видання розповідає і коротку історію російської агресії щодо України: захоплення Криму та підтримка сепаратистів на Донбасі. А тому угода з ЄС – символ більш тісних зв’язків з Україною. Про контекст російської агресії згадували і на euobserver.com, але цей матеріал набрав лише 51 пункт резонансу.

«Парламент ЄС скасує візи для України» резюмує www.neweurope.eu. Матеріал набрав 1349 пунктів резонансу та починався зі згадки про референдум у Нідерландах, який відбувся рівно  за рік до голосування, 6 квітня. Видання подає інформацію про візовий діалог Києва та Брюсселя, який розпочався у 2008 році, а наприкінці 2015 року Європейська Комісія прийшла до висновку, що Україна зробила необхідний прогрес і виконала всі контрольні показники, незважаючи на виняткові внутрішні і зовнішні виклики, з якими вона зіштовхується в останні роки.

Кілька абзаців загальної інформації без високого розголосу про скасування віз містилися на сайтах www.politico.eu (274), www.wsj.com (212), www.bbc.co.uk (176) та www.reuters.com (42).

Всі промахи української влади в одному матеріалі – пропагандистські ЗМІ

Не упустили можливості написати про безвіз і російські пропагандистські ЗМІ, щоправда, матеріали були не стільки про безвіз, скільки про «всі смертні гріхи України». Два матеріали були опубліковані та RT й Tass та набрали 132 та 138 пунктів резонансу відповідно, що є вкрай низьким показником. Матеріал на Tass був коротким та містив загальну інформацію та дані голосування. А от RT пригадали усе: поломку українського сайту pasport.org.ua у зв’язку з численними запитами на біометричні паспорти, той факт, що ухвалення безвізу відтягувалося, що дратувало українців, падіння рейтингу Президента Порошенка та навіть про грошові перекази від українських мігрантів, що «складають значну частину української економіки, а саме 5,7% у 2015 році».

Читайте за темою: Теми та видання: що пишуть іноземні ЗМІ про Україну та як формують її образ у своїх суспільствах?

У підсумку, на жаль, бачимо ще одне підтвердження тенденції, коли позитивні новини про Україну набирають невисокий рівень розголосу та губляться серед більш кричущих, негативних заміток. Зрештою, такому невеликому резонансу щодо безвізу може бути кілька пояснень. Зокрема, те, що тема євроінтеграції України давно фігурує в іноземних ЗМІ, а тому й уваги читачі приділяють їй менше, та і загалом тема України затьмарюється звірствами в Сирії та глобальними світовими тенденціями.

Крім того, фінальною крапкою в «безвізовій епопеї» є саме схвалення Радою, яке повинне відбутися в травні, можливо тому, теперішнє голосування в парламенті не було таким резонансним. Так чи інакше, але події 5 та 6 квітня були справді важливими для України, яка з 2013 року і до сьогодні доводить свою вірність європейським цінностям. GU

 

Share.

Comments are closed.