Вчені з Чернівців здійснили грандіозне наукове відкриття в сфері медицини

Науковці кафедри координаційної оптики інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича відкрили новий тип оптичного пінцета, завдяки якому можна переміщувати мікро- та наночастинки в потрібне місце, при цьому зберігаючи їхню форму та запобігаючи розпаданню. Це відкриття допоможе отримувати необхідні дози лікування окремим клітинам організму, таким чином замінивши хіміотерапію, повідомляє портал «Жити в Чернівцях».

 «Ми займаємося дослідженнями можливостей управління рухом мікро- та наночастинок за допомогою оптичного випромінювання, зокрема, лазерного опромінення. При дослідженні тонких ефектів, які виникають при взаємодії лазерного випромінювання з досліджуваними об’єктами, зокрема, з прозорими оптичними платівками, виникає хвиля, що має певні особливості, які сьогодні ще повністю не вивчені. Ці особливості дозволяють розраховувати на те, що сили, які виникають в цій хвилі, можна використати для управління мікро- та наночастинками», – розповідає  директор інституту Олег Ангельський.

Читати за темою: Углерод по-украински: от гибких смартфонов до машин без бензина

Це відкриття буде корисним і в медицині (дозволить переміщувати необхідні мікро- чи нанодози речовин, ліків в потрібні місця організму), і у фізиці (уточнить корисне уявлення про природу світла).

Над відкриттям працювали науковці кафедри координаційної оптики, особливо професор Максим’як Петро і кандидат фізико-математичних наук Максим’як Андрій. В планах науковців – дослідити, як ще можна використати відкрите явище, окрім медицини.

Коментарі закріті