Global Ukraine News

Українські емігранти, які підкорили світ

Global Ukraine News не перестає розповідати нашим читачам про українців, які, завдяки таланту та цілеспрямованості, досягли значних результатів у різних країнах світу. Вони прославили і прославляють свою Батьківщину, попри відстань та перешкоди.

Пропонуємо Вашій увазі історії 5-ти українців, через яких світ дізнався про Україну.

Соломія Крушельницька

Неперевершене сопрано у три октави Соломії Крушельницької нікого не залишало байдужим. Оперною дівою захоплювався увесь світ. Соломія легко співала твори на восьми мовах. Аби слухачі знали, звідки вона родом, після концертів співачка часто знайомила публіку з українськими піснями.

За життя Соломія Крушельницька була визнана найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак – звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були визнанням української музики й мистецтва.

Богдан Гаврилишин

Економіст зі світовим ім’ям народився на Тернопільщині, зараз мешкає між Україною та Швейцарією. Богдан Гаврилишин є членом Римського клубу. Завдяки йому з’явився Всесвітній форум у Давосі, туди щороку з’їжджаються політики та перші особи світового бізнесу. Богдан Гаврилишин є засновником Благодійного Фонду «Богдана Гаврилишина», також є ініціатором та ідейним натхненником програми Фонду «Молодь змінить Україну». Основна мета програми – створення критичної маси молодих людей, які є рушієм змін і можуть здійснити трансформацію України.

Довідка: Римський клуб — міжнародна неурядова організація, яка об’єднує громадських діячів та вчених з понад 30 країн світу. Вони займаються перспективами розвитку людства.

Макс Левчин

У Силіконовій долині у США, яка славиться великою кількістю високотехнологічних компаній, теж відзначились наші українці. У свої 27 киянин Макс Левчин створив систему платежів PayPal, якою зараз користується понад 160 мільйонів людей у 200 країнах світу.

Україну хлопець покинув у 16. Зараз Макс Левчин – один із найпопулярніших програмістів у Силіконовій долині зі статками у 300 млн. доларів. У кінці 2012 року він увійшов до ради директорів Yahoo.

Квітка Цісик

Квітка Цісик – популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка.

Батьки Квітки — вихідці з Західної України. Вона народилась вже у США. З нею працював продюсер Майкла Джексона Квінсі Джонс, голос співачки звучав у рекламах для McDonald’s, Coca-Cola, American Airlines та для Ford Motors. Пісня «Ти осяюєш моє життя» (англ. You Light Up My Life), яку вона виконала для однойменного фільму, отримала у 1978 році «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму», а також номінувалася на нагороду «Греммі» у категорії «Пісня року».

Квітка записала для України два альбоми з народними піснями, які вразили не лише українців, а й жителів США.

Петро Капиця

Батьки Петра — вихідці з Волині. У 1978 році фізика за відкриття низьких температур відзначили найпочеснішою Нобелівською премією. Науковець був відомим та затребуваним, він належав до 25 фізичних товариств у світі. За виступи проти створення радянської атомної бомби в 1945 році Петро Капиця був усунутий з поста директора Інституту фізичних проблем і 8 років перебував під домашнім арештом.

Серед відзнак Петра Капиці – медаль Резерфорда від Англійського Фізичного Товариства. За вклад у науку він навіть має іменний астероїд. GU

Поділитись

Коментарі закріті