Global Ukraine News

ГО «Побратими»: невтомні зусилля задля здоров’я українських Героїв

Проте програма пропонуватиме і навчання для сімей ветеранів, адже одним з найбільш негативних соціальних наслідків участі в збройних конфліктах є підвищений ризик насильства в сім’ї. Навчання для родичів – це спеціальний 6-тижневий курс. Програма також передбачає спеціальну підготовку для дітей учасників.

«Побратими» також планують розвивати і комплексну систему моніторингу та оцінки, яка дозволить оцінити психологічний стан ветеранів, їхню адаптацію до соціального життя, а також частоту виникнення симптомів, пов’язаних з колишньою травмою. Результати оцінки будуть співставлені з вивченням колишніх солдатів, які не пройшли програму. Приблизна кількість учасників становить 1500 осіб для пілотного проекту з оцінки. Через два роки планується інтерв’ю з 9000 бенефіціарів (в тому числі учасниками проекту, співробітниками проекту, колишніми солдатами, які не пройшли програму і їхніми родичами і друзями в якості контрольної групи).

Читайте за темою: Кіно про посттравматичний синдром – нова стрічка українського виробництва

ПТСР не має терміну придатності, а тому необхідно створити  надійні системи стійкої підтримки. Зараз Україна змушена брати участь у врегулюванні криз і швидкому реагуванні, але повинна здійснювати стратегічні інвестиції в майбутнє проектів. Україна  має можливість зараз, як би дивно це не звучало, завдяки триваючій безпековій кризі, зробити внесок у виховання нового покоління військових психологів, враховуючи сучасні реалії. І цей досвід потім не лише допоможе Україні, але й може бути переданий іншим країнам, які також зіткнуться з військовою агресією. GU

Сохранить

Сохранить

1 2
Поділитись

Коментарі закріті