Global Ukraine News

ГО «Побратими»: невтомні зусилля задля здоров’я українських Героїв

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Російська агресія на сході та вимушені військові дії в Україні вносять нові корективи в життя держави: ветерани АТО стикаються з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР), проблемами адаптації, тощо.  Ці питання не можна ігнорувати і думати, що вони вирішаться самі по собі: психологічна підготовка, підтримка під час служби і бойових дій, постбойова допомога – на все це має бути спрямована велика частка державних ініціатив. Проте зараз цим займаються громадські організації, які усвідомили важливість цих аспектів.

Більш ніж 250 000 солдатів взяли участь в антитерористичній операції в східній Україні з квітня 2014, більш ніж 110 000 вже повернулися додому. Люди, які пройшли через пекло війни та захищали українську незалежність, не повинні бути покинутими напризволяще. І в цій сфері активно діє українське громадське об’єднання «Побратими», підтримуючи українських солдат, які повертаються з АТО з метою їхньої соціально-психологічної адаптації до повоєнного життя.

Читайте за темою: «Купи ікону – врятуй життя»

Організація була створена  у 2015 році і вже здійснила ряд важливих кроків для допомоги ветеранам. Варто зазначити, що підхід організації – це «рівний-рівному» для ветеранів (учасники АТО проходять курси, де тренерами теж є  колишні ветерани, які пройшли спецпідготовку), який позитивно зарекомендував себе в багатьох країнах світу.  «Побратими» уже провели дві навчальні шестимісячні програми щодо лікування військового шоку та посттравматичного синдрому, підготували понад 40 тренерів (колишніх ветеранів) для роботи з бійцями АТО, провели більш як 50-ть лекцій для різних аудиторій (військових, їхніх родин, роботодавців, медіа), розпочали публічну дискусію зі ЗМІ щодо зміни сприйняття ветеранів у суспільстві.

Серед планів організаторів – проведення 45-тиденної програми адаптації «Сектор V», яка стане пілотним проектом для групи з 60-ти ветеранів. Програма складатиметься з соціальних, освітніх та психологічних компонентів. Протягом шести тижнів програми ветерани працюватимуть з більш ніж 30-ма висококваліфікованими тренерами програми. Програма включатиме компоненти з навичок працевлаштування (щоб допомогти ветеранам знайти роботу в цивільному секторі), управління проектами, фінансів, права, IT, підприємництва, ділової англійської, української. Крім того, активісти створять професійну мережу ветеранів та підприємців, де вчитимуть, як реалізувати і фінансувати особистий проект в нинішніх умовах, як перетворити свій колишній військовий досвід у громадянській реальності.

Читати далі

1 2

Коментарі закріті