Global Ukraine News

Фільм про Василя Стуса вийде до Дня Незалежності

Телеканал СТБ до Дня Незалежності України покаже п’ять короткометражних фільмів, три художніх і два документальних, які розкажуть про тих, хто боровся за свободу України в різні роки її історії. Вони стосуватимуться таких постатей, як герой Крут Григорій Піпський, родина Бунь, поет Василь Стус, Віктор Чмиленко з Небесної сотні та донецький «кіборг» Ігор Брановицький. Особливу увагу привертає стрічка «День Незалежності. Василь Стус» (керівник проекту і креативний продюсер Тала Прістаецкая), яка розповідає про останні дні життя поета, про те, як його намагалася знищити радянська влада, але, як показав час, їй це не вдалося.

Василя Стуса зіграв український актор і режисер Ахтем Сеїтаблаєв, а майора КДБ, який його допитує, – народний артист України Станіслав Боклан.

Читайте за темою: Найпопулярніші українські закордонні культурні івенти

Ахтем Сеїтаблаєв зазначає, що його улюбленим віршем Василя Стуса є «Мов жертва щирості – життя», а до зйомок він готувався, читаючи архіви про поета, його описи іншими людьми. Станіслав Боклан розповідає, що, готуючись до ролі, не орієнтувався ні на яких діячів, але з людьми подібного роду в своєму житті зустрічався, а тому знає їхній психологічний портрет. Антон Щербаков, режисер фільму, зазначив, що найскладніша частина стрічки – сцена допиту, в якій головні герої картини зустрічаються останній раз. В ній була важлива органічність емоцій та героїв.

Поділитись

Коментарі закріті