Global Ukraine News

Українська «Hromada» провела робочу зустріч з консулом України в місті Гуанчжоу (Китай)

23 серпня активісти української громадської організації «Hromada» провели робочу зустріч з консулом України в місті Гуанчжоу (Китай) Назаром Сасиним.

Зустріч була неформальною, однак з певним протоколом та переліком питань для конструктивного обговорення, які виникають у зв’язку із збільшенням потоку українських громадян до КНР для роботи, навчання або ведення бізнесу.

«Для багатьох українців, що приїжджають до Китаю, це – перший досвід життя за кордоном, отож питань з облаштуванням виникає багато. Побутові питання вирішуються на рівні спілкування із співвітчизниками у соціальних мережах, на  майданчиках створених громадською організацією «Hromada». Але ряд питань виходять за межі. Це стосується нещасних випадків, коли наші громадяни потрапляють до лікарень з різних причин і нерідко потребують фінансової підтримки. І треба віддати належне підтримці громадськості, яка часом дуже велика, однак в перспективі вона не може бути постійною. Активісти і волонтери громади, вивчаючи це питання, дійшли до висновку, що одним з рішень подібних проблем може бути страхування наших громадян перед виїздом за кордон. Тож з консультацією і пропозицією для опрацювання цього питання ми звернулися до консульства України в місті Гуанчжоу», – зазначає голова громадської організації «Hromada» Олександр Каменських.

Загалом, за останні півроку завдяки напрацюванням волонтерів та активістів української громади, а також чималій ролі консульства в особі Назара Сасина, вдалося полегшити вирішення багатьох питань в цьому напрямку. Відтак учасниками зустрічі було прийнято рішення в подальшому поглибити таку співпрацю.  

«Є необхідність проводити більше зустрічей, вникати в роботу та можливості консульства, а також надавати свою можливу допомогу. Багато питань щодо організаційних заходів для укріплення української громади залишились без обговорення, проте Назар Володимирович запевнив, що підтримає всі ініціативи, а головне визнав громадську організацію «Hromada» як таку, що представляє інтереси української діаспори в Гуанчжоу», – підкреслив Олександр Каменських.

Читайте за темою: Народна дипломатія в КНР: інтерв’ю з Олексієм Москаленком

Через період літніх відпусток не всі активісти «Hromada» були присутні на заході. Відтак Олександр Каменських хотів би подякувати тим, хто взяв участь у формуванні списку запитань та зустрічі: Ніколенко Анастасії, Медведській Юлії, Погрібному Володимиру, Кисельовій Євгенії, Горошко Марині, Савицькому Олександру, Васейкіній Аліні, Anike Zorinsky, Кардаш Анні. GU

Поділитись

Коментарі закріті