Global Ukraine News

Віза до України: консул кидає трубку, а за допомогу просять 1300 $ – історія іракського студента

Майже рік тому стартувала кампанія #NoVisaToUkraine із запису на Фейсбуці про шрі-ланкійського мандрівника, який не міг потрапити місяцями до України через свавілля української консульської служби. Пізніше були досить комічні зустрічі з керівництвом Департаменту консульської служби. Були розроблені пропозиції змін правил в’їзду та візової політики загалом. За кілька місяців автор кампанії Богдан Логвиненко отримав премію Transparency International за антикорупційне розслідування роботи консульської служби, втім, на саму консульську службу це жодним чином не вплинуло. Ось одна із багатьох історій про труднощі отримання української візи, непрофесійну поведінку консульських працівників та відверте процвітання корупції.

«Днями до мене звернувся іракський студент Бархам Халід, що з 19 жовтня, коли здав усі документи на українську візу, до цього моменту, 3 лютого, її не отримав. Вони з братом виявилися тими затятими борцями із системою, якими не є більшість туристів, бізнесменів, мандрівників, що, зіштовхуючись з деякими українськими дипломатами за кордоном, різко втрачають мотивацію і інтерес до нашої країни. Чому? Бо процедура отримання візи нелюдська і є складнішою та дорожчою за візу до Шенгену», розповідає Богдан Логвиненко, ініціатор кампанії #NoVisaToUkraine.

Читайте за темою: Литва введе стартап-візи для українців

Іракський студент дзвонить до українського консульства щодня із листопада, коли Україна мала крайній термін видачі візи (розгляд триває до 30 днів), консул кидає слухавку, просить передзвонити завтра, і така ситуація повторюється щодня. А на інтерв’ю в консульстві, перекладач пояснив студентові, що за 1300$ він зробить цю візу за місяць, а інакше це може зайняти невідомо скільки часу, додає Богдан Логвиненко.

Щотижня студент їздить до консульства на таксі: він проживає за 500 км. від консульства, а коли консул щодня кидає слухавку – інших варіантів дізнатися про стан справ просто немає. Але й тут є ускладнення: тепер таксисту повідомили, що він має платити за вхід до консульства.

«На курс української, який почався із січня, абітурієнт вже не встиг. Запрошення його на навчання дійсне до кінця лютого, після цього посольство може поставити відмову через закінчення «терміну придатності» виписаного Університетом Шевченка запрошення. Так зазвичай це і відбувається з тими, хто не хоче платити», – пише блогер.

Консула звати Володимир Грищук, про його обурливу поведінку вже писали інші медіа.

Читайте за темою: У МЗС попередили українців про нововведення щодо оформлення американських віз

«У нормальній країні міністр закордонних справ після таких фактів йде у відставку. Але в нас, боюсь, тепер Бархаму Халіду буде ще важче отримати українську візу. Може Президент, що відповідає за міжнародну політику, візьме під контроль цю справу? Може хтось нарешті понесе покарання за цей сором?», – додає Богдан Логвиненко.

З цими труднощами зіштовхуються не лише студенти, але й бізнесмени: відомі приклади з підприємцями Йорданії, Катару, Кувейту, Об’єднаних Арабських Еміратів, які хочуть інвестувати в українську економіку, але непрофесіоналізм консульської служби стає на заваді. Як наслідок – Україна лишається без прибутків не лише від туризму, а й від експорту освіти, інвестицій. Нинішня система видачі українських віз — це чорна корупційна схема, яка захищає інтереси лише своїх організаторів, переконані учасники ініціативи.

Поділитись

Коментарі закріті