Global Ukraine News

Експерти назвали ТОП-7 ньюзмейкерів України

Напередодні відкриття першого в Україні Музею новин, присвяченого 20-річчю ТСН, було проведене опитування: 30 провідних фахівців різних галузей, серед яких – історик Георгій Касьянов, дипломати Дмитро Кулеба та Богдан Яременко, політолог Юлія Тищенко і письменник Юрій Андрухович, обрали 100 найважливіших новин сучасної України. Після цього були визначені головні герої цих новин з урахуванням їхнього впливу на події.

Головним ньюзмейкером виявився Леонід Кучма, який має відношення до кожної шостої новини. У складеному рейтингу є згадки про три українські революції, усі президентські перегони, кілька хвиль приватизації, основні реформи в державних інституціях і системі освіти.

Читайте за темою: Іноземні ЗМІ про Україну: #перемога в суді, санкції по-європейськи та неймовірні технологічні новації

Загалом ТОП-7 ньюзмейкерів виглядає так:

  • Леонід Кучма
  • Віктор Ющенко
  • Юлія Тимошенко
  • Віктор Янукович
  • Петро Порошенко
  • Леонід Кравчук
  • Георгій Гонгадзе

На думку експертів, те, що у рейтингу переважають політики, є типовим для більшості пострадянських країн.

«У країнах старої Європи не менш впливовими ньюзмейкерами є люди мистецтва і науки. Попри наші очікування, в Україні  відсутній приріст не тільки економічних та політичних свобод. Досі недостатньо простору для творчості. І кожна війна — мовна, економічна, реальна, коли ллється кров, — значно  зменшує цей простір», — говорить президент Фонду якісної політики Михайло Мінаков.

У той же час сьоме місце єдиного неполітика Георгія Гонгадзе експерти пояснюють тим, що загиблий журналіст і досі лишається символом боротьби за свободу.

Читайте за темою: Французькі вибори: два жахи й один шанс для України

«Визначити важливість новини виявилося непросто, — зізнається головний редактор Музею новин Гліб Гусєв. — Адже за 25 років незалежності Україна пережила понад 1 200 000 новин і таку кількість подій, яка в інших країнах припадає на життя декількох поколінь. Після численних обговорень та дискусій ми вирішили вважати важливою ту новину, що відповідала трьом критеріям: дала громадянам України почуття єдності, виявилася знаковою для сприйняття України в світі і визначила шлях України на роки вперед. Тоді ми попросили фахівців оцінити новини за шестибальною шкалою: від «зовсім неважлива» до «дуже важлива». Опитувальник заповнили 30 експертів: історики, економісти, письменники, громадські активісти, художники, дипломати та інші».

Рейтинг 100 новин та головних ньюзмейкерів України презентують вже у березні. Крім того, у Музеї новин — найбільшому виставковому проекті, присвяченому виробництву, таємницям та впливу новин, — відвідувачі зможуть відчути себе журналістами ТСН в інтерактивній телестудії, дізнатися, як склалася доля простих людей, що ставали героями новин у різний час, та побачити ексклюзивні експонати: від чернетки Акту проголошення Незалежності України до легендарної машини волонтерів із зони АТО, від космічної їжі та «Кобзаря», який літав у космос із Леонідом Каденюком, до чемпіонських поясів братів Кличків. Експозиція розміститься у 10 виставкових залах і буде відкрита для відвідування з 2 по 26 березня у «Мистецькому Арсеналі».

Повний рейтинг головних ньюзмейкерів України шукайте на сторінці Музею новин.

Фото: УНІАН, Мусієнко Владислав/УНІАН, Лазаренко Микола/POOL/UNIAN, Мосієнко Андрій/УНІАН.

Поділитись

Коментарі закріті