Global Ukraine News

Українці вийшли на страйк у Польщі

6 лютого 2017 року о 9:00 у місті Варшава українські робітники-члени профспілки «Трудова Солідарність» розпочали страйк. Одночасно у Києві біля польського посольства профспілка «Трудова Солідарність» провела акцію на підтримку українських страйкарів у Польщі. Про це повідомляє Польське радіо.

До страйку українців спонукало порушення прав українських працівників у Польщі. Українцям пообіцяли заробітну плату та офіційне оформлення на роботу, натомість роботодавець, усупереч польському законодавству, відмовився видати на руки працівникам договори і дозволи, які вони підписали. Українські будівельники, за підтримки українського профспілкового руху «Трудова Солідарність» та польської «Фундації Віталія Махинька щодо захисту трудових прав», прийняли рішення зупинити свою роботу, та для захисту своїх прав оголосити страйк.

До українських працівників виявили бажання приєднатися польські будівельники, права яких також порушуються.

Читайте за темою: «Дорога зі скла»: як українки вразили Варшаву

«Після початку страйку представники профспілки зателефонували до українського консула у Варшаві з проханням про допомогу, але реакція консула була дуже дивна. Консул вимагала, щоб українські робітники негайно розійшлись і нічого не «витворяли», інакше вона викличе поліцію і страж граничний, які приїдуть, щоб заарештувати та депортувати страйкарів», – йдеться на сайті профспілки «Трудова Солідарність».

Профспілковці самі викликали польську поліцію, яка дуже швидко приїхала і почала з’ясовувати причину страйку. Під тиском поліції роботодавець пообіцяв, що 7 лютого розрахується з українськими працівниками.

У цей час у Києві голова профспілкового руху «Трудова Солідарність» Віталій Махинько під час акції вручив петицію з вимогою до посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкло особисто втрутитись у цю справу, і допомогти українським та польським будівельникам.

Поділитись

Коментарі закріті