Global Ukraine News

Швейцарія

Станом на кінець 2015 р. у Швейцарії, згідно з офіційною статистикою, проживало понад 6,1 тис. громадян України. При цьому українська громада не має місць компактного проживання, однак більші групи українців зосереджені в районах великих міст – Цюріха, Базеля, Берну, Санкт-Галлена, Женеви/Лозанни. Основною організацією української діаспори є Українське товариство у Швейцарії.

В останні роки сформувалися та активно діють ряд місцевих спільнот та груп української громади, частина з яких функціонують як осередки Українського товариства у Швейцарії, а частина – просто як об'єднання українських активістів у певному регіоні країни.

Початкова українська школа і дитячий садок функціонують в м. Бюллах («Рідна школа») та у Цюріху («Сонечко»). У м. Лозанна працює початкова українська школа «Зернятко». У 2015-16 рр. у мм. Базель та Айнзідельн організовано курси української мови.

Українські богослужіння проходять у таких містах як Цюріх, Лозанна, Базель, Берн, Лугано та Фрібурґ.

У зв'язку з російською агресією, українська громада Швейцарії здійснює активну діяльність у сфері підтримки України та надання допомоги нашій державі, яка, зокрема, спрямовується Збройним Силам, добровольчим батальйонам, медичним центрам, постраждалим в зоні АТО та малозахищеним верствам населення.