Global Ukraine News

Рекомендації фундації «Центр досліджень Польща-Україна» для уряду України у відносинах з Республікою Польща

Джерело: Фундація «Центр досліджень Польща-Україна»

www.24tv.ua

Відносинам з країнами-сусідами завжди належить пріоритетне місце в системі зовнішньополітичних контактів будь-якої країни. Попри гострі та проблемні відносини України з Російською Федерацією, варто зазначити і про інші, які по праву можуть називатися прикладом добросусідства та взаємної співпраці – це відносини України та Польщі. М’яка політична риторика, підтримка під час проблемних періодів, постійні дипломатичні візити на високому та найвищому рівнях – все це лише підтверджує фразу маршала Юзефа Пілсудського: “Немає вільної Польщі без вільної України — і навпаки”, яка хоч і була висловлена близько 100 років тому, проте своєї актуальності не втратила до сьогодення.

Але сучасні українські реалії не дозволяють прикладати достатніх зовнішньополітичних зусиль для покращення відносин з стратегічними партнерами, у зв’язку з постійними безпековими викликами на сході України. Проте ця ситуація потребує швидких змін: «Політичні стосунки на найвищому рівні дещо охолонули. Про це треба говорити і це потрібно змінювати» – зазначає політичний аналітик Євген Жеребецький, характеризуючи сучасні україно-польські відносини. А тому для допомоги українському урядові фундація «Центр досліджень Польща-Україна» разом з групою експертів підготувала ряд рекомендацій і коментарів щодо окремих актуальних сфер співпраці між Польщею та Україною.

www.polukr.net

Це дослідження включає не лише коментарі експертів Євгена Жеребецього (політичний аналітик, віце-президент Українського-польського форуму), Петра Охотіна (політичний консультант, член Громадської Ради при Комітеті у закордонних справах Верховної Ради України), Ігоря Полянського (асистент кафедри зарубіжної преси та інформації, ЛНУ ім. Івана Франка) та Юрія Сколоздри (економічний оглядач). В ньому поданий також ряд конкретних кроків та рекомендацій у політичній, економічній, безпековій та історичній сферах.

«В багатьох інших сферах (не лише в політиці) слід було б шукати розвитку вже існуючих або знаходити додаткові можливості співпраці. Це стосується передусім економічних відносин, які вимагають особливої уваги (зокрема кооперації в сфері енергетики, ключової для безпеки обох держав), а також співпраці у військовій чи культурній сфері, де існуючі ініціативи могли б набути значно кращого розвитку» – підкреслює Даріуш Матерняк, Голова Фундації “Центр досліджень Польща-Україна”.

Історична сфера двосторонніх взаємин характеризується наявністю значної кількості проблемних нюансів спільного історичного минулого, які потребують обговорення. Автори рекомендацій підкреслюють: «Підтримка і популяризація доробку польсько-українських починань в сфері історії наших народів повинна стати одним із головних пріоритетів Міністерства культури і повинна безпосередньо відповідати українській стратегії інформаційної політики».

З повним текстом рекомендацій можна ознайомитись тут

Читайте за темою: Наталка Панченко: розмови з польською стороною будуть дуже залежати від того чи вдасться налагодити ефективний польсько-український діалог

Поділитись

Коментарі закріті