Global Ukraine News

Як українські школярі здобували нагороди на міжнародній «Олімпіаді геніїв»?

Українські школярі Фіонг Ань Чан (Черкаси) і Олександр Бузін (Київ) отримали два III місця в категоріях «Математика» та «Програмування систем» в рамках міжнародного наукового-технічного конкурсу молодих вчених Intel ISEF 2016, який відбувся у США. Про це повідомляється на сайті Intecracy Group.

Проект Фіонг Ань Чан, присвячений фігурним числам, викликав велике захоплення у відвідувачів та журі. Вона досліджувала властивості фігурних чисел і змогла вивести формулу для знаходження спільних елементів двох їх послідовностей. Цю проблему досліджувало чимало математиків, проте жодному не вдавалося її вирішити. Отримані результати можуть бути застосовані в криптографії та комп’ютерних науках, біоінженерії та нанофізиці.

Розробка Олександра Бузіна має практичний характер та полягає у створенні нового фреймворка, що дозволяє створювати 3D об’єкти для відображення в інтернет-браузерах. Така технологія стане в нагоді як інженерам, так і дизайнерам, маркетологам, журналістам, тобто усім тим, хто хоче мати якісний графічний контент для приваблення відвідувачів на свої ресурси.

Загалом, в конкурсі взяло участь 7 українських школярів, яких відібрали на конкурсах IntelТехно і IntelЕко. Крім того, вони взяли участь відразу в декількох міжнародних наукових конкурсах. У підсумку, перше місце в конкурсі наукових проектів Мексики отримав Андрій Рябець, а на конкурсі Грузії — Ліза Подкопаєва. Друге місце на конкурсі наукових проектів Китаю зайняв Євген Бутенко.

Головну нагороду імені Гордона Мура цього року отримав Хан Джі Вонг з Канади у сфері біології: він розробив новий здешевлений спосіб отримувати електроенергію в процесі переробки бактеріями органічних відходів. Загальний призовий фонд конкурсу становить чотири мільйони доларів – він був розподілений серед 600 фіналістів, а іменами учасників, які посіли І та ІІ місця, назвуть небесні тіла.

Читайте за темою: XХІV Національна олімпіада з української мови та літератури в Румунії

Конкурс ISEF ще також називають «Олімпіадою юних геніїв». Участь в ньому можуть взяти учні 9-11 класів, представивши свій проект, який обов’язково має мати прикладний характер. Конкурс має два етапи: спочатку національне журі обирає три найкращі роботи, які відправляються до США. Головний приз конкурсу – 75 тисяч доларів на навчання, решта учасників отримують гарні технічні призи. GU

Поділитись

Коментарі закріті