Global Ukraine News

Українські науковці виготовили порох для набоїв, який не має аналогів у світі

Науковці Глухівської науково-дослідної станції луб’яних культур НАН України зробили відкриття у сфері виробництва пороху. Досі для твердої вибухової суміші, яка складається із різних компонентів, закуповували за кордоном бавовну, платили великі гроші. Тепер же імпортну рослину можна буде замінити технічними, безнаркотичними, сортами конопель, виведеними нашими селекціонерами. За вмістом целюлози, необхідної для виробництва пороху, вони не тільки не поступаються бавовні, а й своїми характеристиками навіть перевершують її, пише газета Експрес.

Читати за темою: Українські емігранти, які створювали сучасні технології

Ігор Маринченко, директор Глухівської науково-дослідної станції луб’яних культур НАН України розповідає: «В усьому світі безнаркотичними вважають коноплі, вміст у яких наркотичноактивної речовини тетрагідроканнабінолу (ТГК) не перевищує 0,2 – 0,3 відсотка. У сортах же, виведених нашими селекціонерами, ТГК у 200 разів менше. А в двох нових, Вікторії та Ніці – взагалі немає. Цю технічну культуру невипадково називають найперспективнішою культурою ХХІ століття. Нашими сортами вже зацікавилися в Австралії, Канаді, Прибалтиці та Китаї… Зростає попит і в Україні. Особливо серед підприємців. Адже рівень рентабельності коноплі – 100 відсотків. Тож вона може конкурувати навіть із соняшником. Ми наразі значно відстаємо від європейських та світових лідерів за кількістю посівних площ. Але в дечому таки випереджаємо».

Військові експерти зазначають, що порох із коноплі покращує балістичні характеристики та зменшує вагу набоїв майже вдвічі, а ще – підвищує влучність стрільби: куля рухається швидше, а відтак точніше.

 

Поділитись

Коментарі закріті