Global Ukraine News

23 березня у Києві пройшов II Український газовий інвестиційний форум

23 березня 2017 року у м. Києві відбувся II Український газовий інвестиційний форум з фокусом на залучення інвестицій у газовий сектор України. Організатором Форуму стали A7 CONFERENCES, а співорганізатором – Міжнародна юридична фірма Dentons.

Форум уже вдруге став комунікаційною платформою для відкритої публічної дискусії, яка об’єднала ключових гравців газового сектору України та світу, міжнародних фінансових організацій, профільних асоціацій, посольств іноземних держав та провідних медіа для обговорення наявної ситуації та перспектив сектору, а також переходу на новий рівень його розвитку.

Актуальність конференції зумовлена постійним розвитком і зростанням газового ринку України, а ключовими темами заходу стали стратегія розвитку газовидобувної галузі в контексті забезпечення енергетичної безпеки України, останні реформи та результати їх впровадження, зміни у законодавстві та переваги, які вони відкривають для українських компаній та міжнародних партнерів, ключові аспекти видобутку та продажу газу в Україні, можливості залучення інвестицій і фінансування у сектор та ін.

Читайте за темою: 23 березня у Києві розпочне роботу II Український газовий інвестиційний форум

Учасники мали унікальну можливість розширити мережу міжнародних партнерів, обмінятися ідеями та досвідом під час особистих зустрічей з потенційними інституційними і приватними інвесторами, а також поспілкуватися з колегами в ході офіційних і неофіційних частин заходу.

Володимир Кістіон, Віце-прем’єр-міністр України, зазначив: «Окрему увагу ми приділяємо реалізації Концепції розвитку газовидобувної галузі України до 2020 року, ключова мета якої – зменшення залежності нашої держави від імпорту газу і, як наслідок, підвищення енергетичної безпеки держави. Завдання газовидобувних компаній до 2020 року – досягти 27 млрд. куб. м. видобутку українського газу, 20 з яких має видобувати державна компанія «Укргазвидобування». Уряд всіляко сприятиме створенню привабливих інвестиційних умов, залученню міжнародної експертної допомоги у розробку та вдосконалення законодавчої бази у галузі».

Роман Опімах, Виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України, прокоментував: «Що потрібно інвесторам, щоб почати вкладати в газовидобуток? Сміливі рішення, а саме реалізація вже затверджених планів: впровадження податкових стимулів, дерегуляція дозвільної системи та модернізація правил користування надрами. Саме прихід інвестицій і технологій є запорукою швидкого прогресу і підвищення добробуту народів, тому сьогодні всі – від розвинених країн до тих, що розвиваються – борються за залучення міжнародного капіталу».

Олександр Домбровський, Голова Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, наголосив: «21 березня Верховною Радою України у першому читанні за основу було ухвалено законопроект №5370, що дасть нам можливість розпочати певні юридичні процедури щодо енергетичних ресурсів, які були втрачені у зв’язку з анексією Криму, дає можливість захистити ДП «Чорноморнафтогаз» як юридичну особу, що володіє активами, в тому числі – й ліцензійними, які повинні бути використані. Одним із ключових завдань, які наразі стоять перед нами – це реформування «Нафтогазу», зокрема, відокремлення діяльності із транспортування природного газу від видобувної. Також дуже важливим є залучення інвестора для модернізації і збереження газотранспортної системи України. Комітет активно співпрацює із Асоціацією газовидобувних компаній України. Адже в країні конче необхідно створити систему мотивації і прибрати всі бар’єри, які стоять на шляху збільшення видобутку природного газу. Маємо йти шляхом вирішення ключової задачі – підвищення енергетичної безпеки України, рухатися вперед спільно з урядом і з учасниками ринку».

Читайте за темою: Інвестиційний і торговельний потенціал України буде представлено 2-14 березня 2017 року у Північній Америці

Фредерік Руз Олвісен, старший економіст Ramboll Oil & Gas, наголосив: «Ситуації, в яких знаходяться Україна і Польща, схожі. Обидві країни служать в якості транзиту російського газу. Проект «Baltic Pipe», який з’єднує норвезький експорт газу через Данію в Польщу потужністю 10 млрд.куб.м/рік, дозволить Україні імпортувати норвезький газ. Проект заплановано ввести в експлуатацію до 2022».

Андрій Гундер, Президент Американської торговельної палати в Україні, зазначив: «Для довгострокового благополуччя українського енергетичного сектору необхідними є лідерство та відповідальність. Усунення бар’єрів для ведення бізнесу та здійснення структурних реформ в енергетичному секторі має надзвичайно важливе значення для досягнення енергетичної незалежності України і залучення іноземних інвесторів».

Більше про форум та партнерів заходу можна дізнатися тут. GU

Поділитись

Коментарі закріті