Global Ukraine News

Олегу Сенцову вручили престижну американську премію

Американський ПЕН-центр нагородив кримського режисера та політв’язня Олега Сенцова премією Барбари Ґолдсміт «Свобода писати», яку вручають в’язням сумління, які опинилися у надзвичайно складних обставинах. Про це повідомляє The Washington Post.

Виконавчий директор американського ПЕН-центру Сюзанна Носсел зазначила, що Олег Сенцов був змушений пожертвувати багатообіцяючою кар’єрою в кінематографії через своє рішення висловитися. Переслідування Сенцова організація назвала «яскравим прикладом нетерпимості до інакомислення з боку уряду Путіна».

Читайте за темою: Фільм про Олега Сенцова зібрав аншлаг на Берлінале

«Нагорода є нагадуванням про високу ціну, яку письменники платять, щоб говорити в тих суспільствах, де свобода вираження не дотримується, – зазначає Пітер Барбі, власник американського видання Village Voice і директор благодійного фонду Едвіна Барбі, який спонсорує нагороду. – У той час, коли ми згадуємо як необхідність, так і ризики, які супроводжують інакомислення, Олег Сенцов є джерелом натхнення для всіх, хто наважиться кинути виклик можновладцям. Ми закликаємо російський уряд негайно його звільнити».

ПЕН-клуб – це міжнародна правозахисна неурядова організація. Вона об’єднує професійних письменників, поетів і журналістів, які працюють у різних літературних жанрах.

Поділитись

Коментарі закріті