Global Ukraine News

У Києві відбудеться панельна дискусія щодо «Бронзової ночі» в Естонії

Мережа публічних дипломатів «Global Ukrainians» спільно з Міністерством інформаційної політики України, Національним інформаційним порталом «Український Інтерес» запрошують представників ЗМІ та експертів взяти участь у панельній дискусії «Десять років «Бронзовій ночі» в Естонії як передвісника російської дезінформації проти України».

Захід відбудеться у четвер, 27 квітня 2017 року, з 11:00 до 13:00 у Національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ (м. Київ, вул. Б. Хмельницького 8/16).

Читайте за темою: Як у Києві дискутували про досвід країн Балтії та Північної Європи

Питання для обговорення:

  1. Естонія-2007 і Україна-2014: повторення історії?
  2. Події «Бронзової ночі» у глобальному контексті та їхній вплив на міжнародну політику.
  3. Країни Балтії: нова мішень російської дезінформації?
  4. Сила у фейку, брате? Якою повинна бути відповідь на фейки в епоху постправди?
  5. Кіберпростір як новітнє середовище протистояння. Чи готова Україна сьогодні до кібернетичних атак?
  6. Етнічний, мовний і релігійний фактор у гібридних війнах Кремля: досвід країн Балтії й України.

Анексія Криму та російська агресія на Донбасі по-новому актуалізувала питання протидії дезінформації та ворожій пропаганді. Разом із тим, чи не найпершим масштабним випадком використання подібної дезінформації, фейків і чуток були події десятирічної давнини у столиці Естонії Таллінні, що отримали назву «Бронзова ніч» або «Бронзовий солдат». Вже через сім років технології Кремля, відточені в Естонії, були застосовані також і в Україні.

Читайте за темою: Публічна дипломатія в Естонії: інтерв’ю з пані Вірою Коник

Саме десять років тому, 26-28 квітня 2007 року у центрі балтійської столиці у зв`язку з перенесенням пам`ятника радянському солдату відбулися багатолюдні протести етнічних росіян, котрі супроводжувались вкиданням фейків, кібернетичними атаками на естонські державні установи, банки та засоби масової інформації і цілеспрямованим поширенням чуток. Події десятирічної давнини досі є болючими й актуальними не лише для самої Естонії, але і для всієї трансатлантичної спільноти. Вони також є й такими, що вимагають осмислення й перенесення на українські реалії.

Учасники дискусії – представники Міністерства інформаційної політики України й інших урядових установ, посольств країн Балтії в Україні, силових структур України, Міжнародного центру оборони та безпеки (м. Таллінн, Естонія), Ради зовнішньої політики «Українська Призма», Національного інституту стратегічних досліджень, а також експерти, науковці, народні депутати України.

З питань акредитації звертатись за номером: (096) 716-63-00 (Ігор Мойсик), електронною поштою: [email protected] або ж заповнивши реєстраційну форму. GU

Поділитись

Коментарі закріті