Global Ukraine News

Українка створила дитячий майданчик для особливих дітей

Українська діаспорянка Оленка Стеців Віллареаль створила один із найбільш інноваційних та інклюзивних майданчиків у США для дітей з вадами розвитку. Він розрахований на дітей в інвалідних візках, з аутизмом, сенсорними і когнітивними розладами, обмеженим зором. Про це передає ukrainian.voanews.com.

“Вартість дитячого майданчика майже $4 млн. Кошти зібрали з допомогою благодійників. На його розробку знадобилося вісім років”, – йдеться у повідомленні.

Ідея в українки з’явилася, коли її молодшій доньці довго не могли поставити діагноз. Лікарі порадили, що їй піде на користь гойдання. Але на звичайній гойдалці дівчина не могла гойдатися через нестачу сили у верхній частині тіла. Тоді жінка вирішила створити майданчик для дітей з особливими потребами.

Читайте за темою: Українська школярка перемогла на Європейській математичній олімпіаді

Діти з аутизмом страждають через розмаїття звуків і образів, постійний рух навколо. Для них на майданчику створена спеціальна зона відпочинку. Також є інноваційна гірка. Її поверхня зроблена з валиків і має на кінці щось на зразок лавки для тих, кому потрібно трішки більше часу на сходження з гірки. Тому з’їжджати можуть також діти з інвалідністю. На майданчику використано багато тактильних поверхонь, а підписи зроблені шрифтом Брайля.

Одна з конструкцій була спеціально спроектована для “Чарівного моста”, і розробники зараз чекають на патент. Творці подбали не тільки про те, щоб дитина дісталася до вершини, але й щоб за потреби могла відпочити внизу та спокійно, без перешкоди для інших, переміститися у візок.

Читайте за темою: Українська модель на інвалідному візку підкорила світ моди 

Нещодавно прийняли рішення побудувати ще 5 таких парків у навколишніх містах, щоб зменшити навантаження на майданчик у Пало-Альто. Уряд виділив $10 млн на ці проекти.

Поділитись

Коментарі закріті