Global Ukraine News

Українці Іспанії збираються встановити в Мадриді пам’ятник Іванові Франку

Українська громада Іспанії просуває спорудження українського монумента в іспанській столиці. Мова йде про ініціативу встановлення пам’ятника Іванові Франку.

Для організаційно-правового упорядкування цієї громадської культурної ініціативи, на Піренеях створили окрему юридичну особу – Об’єднання асоціацій українців Іспанії для монументалізації Івана Франка.

З пропозицією сприяння цій ініціативі вже виступило, зокрема, керівництво Трускавецької міської ради, звідки можуть передати під цю ціль готовий бронзовий пам’ятник Івана Франка в повний зріст.

Читайте за темою: Українці Іспанії стали переможцями VI-го Чемпіонату Світу з футболу серед діаспорних команд

Наразі питання про принципову згоду Мадрида прийняти на увіковічення постать Івана Франка знаходиться на розгляді в офісі мера іспанської столиці – Мануели Кармени. Як повідомили в громадському Об’єднанні українців, на їх звернення вже відповіла губернатор Мадридської автономної області Крістіна Сіфуентес:

«Ця ініціатива вшанування постаті Івана Франка пам’ятником в Мадриді є славною та заслуговує на лояльність, зважаючи на визначну роль Франка в поширені іспанської літератури в Україні та його власну велич як автора», – пише пані Сіфуентес.

Губернатор Мадриду підсумувала так у листі-відповіді: «Хочу висловити свою підтримку запропонованому громадському вшануванню такого видатного українського інтелектуала за прокладені ним мости між слов’янською культурою та Західною Європою».

Зараз членами Об’єднання є шість асоціацій з чотирьох іспанських міст: «Українці Алкали» (м. Алкала-де-Енарес, голова – Андрій Модрицький), «Джерело» (м. Барселона, голова – Ольга Дзюбан), «Україна» (м. Валенсія, голова – Михайло Петруняк), «Червона Калина» (м. Мадрид, голова – Іван Хорош), «УПА Воля» (м. Мадрид, голова – Іван Вовк) та «Молода Україна» (м. Мадрид, голова – Світлана Кметик). До цих асоціацій долучаються українські публіцисти Мадриду – Творче Об’єднання «Наше Слово».

Читайте за темою: В Іспанії відбудеться низка святкових заходів на честь 25-річчя дипломатичних відносин між Іспанією і Україною

Виконавчі функції, відтак організацію роботи задля досягнення мети, установчі збори Об’єднання поклали на екзекутивні пости: секретаря Мирославу Косовську та координатора Андрія Якубува.

У виконавчому процесі також беруть участь мадридські активісти – Орест Антошків, Мирослава Голубович, Хорхе Мартін, Ростислав Філіппенко та ін.

Почесним головою Об’єднання є правнучка Івана Франка – Іванна Міліянчук, яка вже багато років є мешканкою Мадриду.

Читайте за темою: Маленькі українці з Іспанії та Португалії взяли участь в таборі

Про це та інше йдеться в інформаційному бюлетені цієї громадської культурної ініціативи українців Іспанії («Часто Задані Питання» – українською мовою).

Іспанська збірка інформаційних матеріалів про цю справу також доступна онлайн.

На підтримку ініціативи встановлення пам’ятника Іванові Франку в Мадриді в мережі Фейсбук шириться флешмоб під хештегом #MonumentoIvanFrankoEnMadrid. У ньому вже взяли участь українські суспільні діячі Іспанії, США, Канади та самої України – опублікувавши своє фото з роздруком плакату флешмобу.

У 2015-2016 рр. популяризація Івана Франка іспанською мовою проводилася на основі Українсько-Іспанського студентського наукового товариства Університету Валенсії (голова – Андрій Якубув), за фінансової підтримки цього іспанського вишу.

Зокрема, торік до 160-річчя Великого Каменяра, був запущений портал франкознавства іспанською мовою: www.ivanfranko.es.

Нагадаємо, до 200-річчя Тараса Шевченка, в 2014 році, в сусідньому до Мадрида місті Алкала-де-Енарес – батьківщині Сервантеса – було висаджено вишневий садок з 47 дерев та встановлено пам’ятний моноліт на честь Великого Кобзаря.

Під час своїх візитів до Іспанії, парк Шевченка в місті Алкала відвідували Президент Світового Конґресу Українців Євген Чолій, інші діячі надбудов української діаспори, народні депутати України. GU

Поділитись

Коментарі закріті