Global Ukraine News

Українець створив «Діснейленд» на даху

Українець в США Дмитро Шиляк зробив оригінальні інсталяції на даху свого гаража у штаті Мічиган, які приваблюють чимало туристів. Пана Шиляка не стало у 2015-му році, але його «Діснейленд» і досі є обов’язковим пунктом для туристів у Детройті. Про це повідомляє ukrainian.voanews.com.

Дмитро Шиляк, іммігрант з України, прибув до США у 1950-х роках. Чоловік почав збирати конструкцію на своєму задньому дворі у 1980-х, після виходу на пенсію. Він присвятив цьому хобі десятки років, постійно додаючи нові елементи до колекції.

Читайте за темою: Українка створила дитячий майданчик для особливих дітей

Серед кольорових об’єктів є старі, нові, куплені, зроблені вручну. Вони нагромаджені на дахах двох з’єднаних між собою гаражів. До колекції входять пропелери, вентилятори, пластикові коні та масивний, зроблений вручну, реактивний літак. Вирізані з дерева чоловіки в уніформі розміщені під тим, що нагадує ракети, прикрашені різдвяними гірляндами.

Є на території й газетні вирізки з розповідями про «Діснейленд Гемтремка», як його називав сам пан Шиляк, колаж фотографій автора з його творінням, рами, дерев’яні об’єкти, як от Статуя Свободи, та солдати. Центральним елементом є карусель. У колекції переважають блакитний і жовтий кольори, а серед написів англійською мовою видніються слова «Україна», «УПА», «Бандера», «Слава Україні».

Читайте за темою: Українська школярка перемогла на Європейській математичній олімпіаді

Спочатку сусіди та міська влада виступали проти створення такого ексцентричного проекту, проте пізніше мер міста відзначив працю Шиляка. У 2006 році знаменитий фотограф Брюс Вебер фотографував модель Кейт Мос у цьому місці.

Коли автор помер у 2015-му, у віці 92 років, дім і конструкцію придбала місцева група Hatch Art. Зібравши кошти благодійників, компанія розпочала реставрацію. Hatch Art обіцяє зберегти надбання пана Шиляка, а також створити на місці програму для художників та галерею.

Поділитись

Коментарі закріті