Global Ukraine News

Виставку, присвячену Герою Небесної Сотні, відкрили у Дніпрі

Українська художниця з вірменським корінням Марина Саркісян відкрила виставку, присвячену Герою Небесної Сотні Сергію Нігояну. Ключова картина – портрет Сергія. Його авторка планує передати до Музею воїнів небесної сотні в Києві.

«Створила його на одному диханні – всього за два дні. У процесі молилася Богу, подумки спілкувалася з Сергієм, дякувала йому за мужність», – розповідає майстриня.

Загибель Сергія Нігояна стала поштовхом до створення 36 картин, в яких Марина Саркісян об’єднала вірменську та українську культури. На них кам’яні хрести, хачкари, поєднала з українськими петриківськими орнаментами.

Читайте за темою: В Україні вдвічі зменшилися наклади російськомовних книг та брошур

«Петриківка – душа України, а хачкари – серце Вірменії, це – не просто кам’яні хрести, які раніше встановлювали замість церков. Насамперед, вони – духовність вірменського народу», – каже художниця.

Виставка «Вінок безсмертя» триватиме до 10 серпня у м. Дніпро. 12 серпня її перевезуть до с. Петриківка на Дніпропетровщині – там вона називатиметься «Українська душа з вірменським серцем».

«Ця назва відображає мене як художника і, звичайно, Сергія, який також був українцем вірменського походження. – пояснює авторка робіт. – Хочеться в майбутньому показати її у Вірменії».

Поділитись

Коментарі закріті