Global Ukraine News

Топ-6 досягнень України на міжнародній арені

Джерело: Майдан закордонних справ

24 серпня Україна святкуватиме 25 років незалежності. Про найбільші досягнення країни на міжнародній арені Gazeta.ua розповів експерт фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Хара.

«За 25 років незалежності Україна демонструє досягнення майже в усіх напрямках діяльності, які залежать від людини чи об’єднання громадян. Там, де потрібне втручання держави, – проколів більше. Не можна все фарбувати в чорне, але політична та загальноекономічна складові кульгають і гальмують розвиток держави», – каже Хара.

  1. Революція гідності.

Розпочалася у листопаді 2013 року, коли уряд Миколи Азарова зірвав підписання угоди про Євроінтеграцію. Завершилася у лютому 2014-го поваленням режиму Януковича. У березні того ж року підписано Угоду про асоціацію з ЄС.

«Україна для себе й світу зробила велику річ – Революцію гідності. Відбулося формування самодостатньої української політичної нації. Світу Україна показала, що за свободу можна вмирати, як це було на Майдані, і захищати її зі зброєю в руках, як на Донбасі. Інтелектуальна еліта в Європі це усвідомила й розмірковує. Світ думав, що завжди житиме в мирі, безпеці та добробуті. Війна, яка відбувається всередині Європи, брехня й порушення всіх прав й норм не лише міжнародного права, але й логіки людської поведінки зі сторони Росії, для них шок», – вважає експерт.

Автор: bastion.tv

  1. Авіабудування.

Україна входить до сімки країн, які мають повний цикл – від ескізу до серійного виробництва літаків.

«Авіабудування, хоча й дісталося нам з радянських часів, але усе виробництво та найголовніше – інтелектуальний потенціал, створювався в Україні. Інженери не приїздили з Москви чи з інших республік. За час незалежності створили кілька унікальних у світі машин», – наголосив Хара.

Літак Ан-225 «Мрія», створений київським конструкторським бюро імені Олега Антонова, найпотужніший у світі. Здатен підняти у повітря до 250 т вантажу.

Літак Ан-225 “Мрія”, створений київським конструкторським бюро імені Олега Антонова, найпотужніший у світі. Здатен підняти у повітря до 250 т вантажу
Автор: newsradio.com.ua

  1. Міжнародна миротворчість.

За час незалежності, Україна взяла участь у 21 миротворчій операції. Наймасштабніша відбулася у 2005-2008 роках в Іраку. Коли після перемоги США над режимом Саддама Хусейна, президент Джордж Буш закликав світову спільноту залучитися до встановлення демократії в країні. У ній взяли участь 1690 українських військовослужбовців.

Автор: usa.mfa.gov.ua

  1. Сільське господарство.

Сільськогосподарські угіддя займають 70% загального фонду України. Українські сільгоспвиробники постачають свою продукцію в 190 країн світу.

«У сільському господарстві світовими лідерами не стали, але Україна важливий суб’єкт. Просто ще не консолідували себе у цьому сенсі. У 1990-х були на грані голоду. Американці допомагали навіть зерном. Зараз самі себе забезпечуємо. Для порівняння, Росія навіть картоплі своєї не має. Вони її купують. Не кажучи про м’ясо-молочні продукти. У нас все є і доброї якості», – говорить Олександр Хара.

Автор: forbes.net.ua

Читайте за темою: Креативний експорт: компанії, що формують новий імідж України

  1. Наука та мистецтво.

«В Україні розвиваються усі форми і жанри мистецтва. Ніде ми не обділені і точно ні чим не гірші за інших. Україна за останні 25 років двічі виграла Євробачення. Власник далеко не локальних брендів – «Океан Ельзи» та «Воплі Відоплясова», – пише у Facebook дипломат, голова правління фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко.

Автор: bbc.com

  1. Спорт.

Україна як незалежна держава вперше взяла участь в Олімпійських іграх 1994 року.

Українська національна олімпійська команда загалом за чверть століття виборола 120 медалей на літніх Олімпіадах (із них 5 – на нинішніх Олімпійських іграх у Бразилії) і 7 – на зимових.

«В Олімпійських іграх та інших міжнародних змаганнях входимо, якщо не в десятку, то в п’ятнадцять країн з найкращими показниками. З одного боку, це лишилося від Радянського союзу, коли спорт був частиною державної політики. Але за 25 років незалежності, тут не втратили, а у деяких напрямках навпаки просунулися вперед», – наголосив Хара.

«Наші параолімпційці завжди були на висоті. Але, поза тим, маємо бренди Кличко, Шевченко, «Шахтар». І це далеко не вичерпний список», – вважає Яременко.

Фігуристка Оксана Баюл стала першою олімпійською чемпіонкою незалежної України

 

Поділитись

Коментарі закріті