Global Ukraine News

Від Італії до Австралії – як святкують Великдень у різних країнах світу

США

Пасхальні традиції до Америки привезли переселенці з Європи, особливо Англії. Наприклад, з 1880 р. біля Білого Дому традиційно проходять змагання для дітей по «скочуванню яєць». У Нью-Йорку на П’ятій авеню люди прийняли собі за звичку прогулюватися у новому вбранні по вулицях свого міста.

У Новому Орлеані щорічно проводиться великодній фестиваль «Марді Гра», в межах якого відбуваються паради, концерти джазових ансамблів та численні вечірки. На великодній обід в Америці подають смажену шинку з картоплею та іншими овочами. Спеціальна страва — здобні булочки у формі хреста. Найпоширеніший великодній подарунок — це, звичайно ж, розфарбоване або шоколадне яйце. Кожен «презент» за традицією містить питання, і людина, яка його отримала, повинна неодмінно відповісти.

В Америці в великодню неділю сім’ї обов’язково відвідують церкву. На Великдень американці проводять вуличну ходу. Люди одягають яскраві костюми, і разом із колонами прикрашених машин рухаються головними вулицями міст.

Африка

Тут проживає більше 150 млн християн. Відповідно Великдень є одним з найважливіших свят. Люди одягаються в традиційні костюми, відвідують нічну службу та готують традиційну святкову їжу. Зазвичай, головна великодня страва складається із смаженого рису та курки. В багатьох країнах Африки курятина коштує дуже дорого, тому така страва на Великдень є справжнім делікатесом.

Швеція

У Швеції Пасха не є таким великим святом, як Різдво, але в школах його починають відзначати ще за тиждень до настання. Діти та вчителі згадують, що Ісус помер, а потім воскрес із мертвих.

Шведи прикрашають свої будинки великодніми квітниками – жовтого, зеленого і білого кольору, а у оселях встановлюють жовті курчата, обрамлені в кольорове ошатне пір’я. Це тому, що в дні святкування Великодня вони також відзначають і прихід весни.

Великодні яйця жителі Швеції роблять із картону, а всередину кожного кладуть по великій цукерці. Страви на пасхальному столі майже ті ж, що й на Різдво, проте переважають солодощі.

У Швеції вважають, що під час Великодніх свят на вулиці міста виходить вся нечиста сила, тому головною традицією у шведів є розведення вогнищ, які відлякують усю нечисть. Діти у святковий день переодягаються у відьом, чаклунів і ходять по домівках, вимагаючи солодощі.

Ісландія

Весело святкують Великдень і в цій країні. Основним великоднім подарунком, звісно ж, є яйце. Його розписують вручну спеціальними пензликами та фарбами, кладуть на голову іграшкового курчати, який є символом нового життя. Усім знайомим жителі країни дарують картки або листівки із побажаннями і мудрими висловами, які повинні допомогти людині у майбутньому. Головною стравою великоднього столу вважається ягня, запечене з овочами та рисом. На десерт подають двоколірне печиво.

Читати за теомою: Українці Лівану разом з іноземними дипломатами розмальовували писанки

Австралія

В Австралії великодні яйця різних розмірів роблять із шоколаду або цукру, виготовляють кондитерські вироби у вигляді кролика.

Традиційне пасхальне меню австралійців складається із смаженої баранини, яловичини або курчати зі смаженими овочами. На десерт подають традиційну солодку австралійську пасхальну страву – «Pavlova»: це торт із безе, прикрашений фруктами. Дуже популярні солодкі гарячі булочки, якими австралійці снідають у пасхальний ранок перед відвідуванням церкви.

Великдень в Австралії прийнято відзначати на природі, наприклад, у лісі чи в горах. Вважається, що в це світле свято повітря стає чистим, а вода у джерелах набуває чудодійних властивостей.

Якщо в поточному році австралійці планують створити нову сім’ю, то закохані повинні набрати святої великодньої води і зберігати її протягом усього року, щоб майбутній шлюб був міцним і щасливим. GU

 

1 2
Поділитись

Коментарі закріті