Global Ukraine News

«Майстерня щирих прикрас» від української майстрині Христини Склярчук

Автор: Альона Москалу редактор Global Ukraine News

Ще здавна українські дівчата славились не тільки своїм неповторним одягом, а й  унікальними прикрасами. І все через те, що кожен аксесуар вони робили своїми руками з різних підручних засобів. Проте з розвитком промисловості та  початком їхнього масового виробництва, прикраси почали втрачати свою цінну унікальність.

Однак на сьогодні Hand Made знову набирає свою втрачену популярність. Наразі, це – цілком доступний та затребуваний ексклюзив. Цікаво, що хендмейдом називають далеко не всі вироби ручної роботи, як може здатися на перший погляд. Таке звання може отримати лише виріб, який має унікальний авторський дизайн.

Найпопулярнішим Hand Made напрямом сьогодні є прикраси. Цінуються вони тому, що майстри виготовляють їх в одному екземплярі і дають можливість кожному відчувати себе неповторним.

Про те, як народжуються Hand Made прикраси та причини їхньої шаленої популярності як на Україні, так і за кордоном, Global Ukraine News поспілкувався з талановитою Hand Made майстринею, а також власницею майстерні Sincere Workshop Jewelry – Христиною Склярчук.

GU: Христино, розкажіть, будь ласка, про себе. Звідки Ви, де навчалися?

Я – корінна чернівчанка, за освітою клінічний психолог. Взагалі я дуже спокійна, тиха і врівноважена людина, якщо обирати між спілкуванням з людьми та усамітненою прогулянкою містом чи на природі — однозначно друге.

GU: Як відкрили для себе цей вид творчості? Hand Made прикраси наразі досить популярні та затребувані, в чому особливість Ваших робіт? 

Вперше зацікавлення до ручної роботи мені привила вчитель макраме Людмила Новікова,  до якої я ходила на першому курсі. А згодом самостійний пошук і освоєння технік  в Інтернеті: полімерна глина, вітражний розпис, епоксидна смола. Зараз найбільше працюю з ювелірною епоксидною смолою та власноруч створеним квітковим гербарієм. Працюю я емоційно, переважно вловлюючи хвилі натхнення. Створені прикраси майже завжди про якусь емоцію, враження, місце або подію. Люди, які їх носять, постійно розповідають мені про позитивну енергетику моїх прикрас, натхнення та хорошу вдачу від них. Я намагаюсь творити тільки з відкритим щирим серцем, тільки те, що мені самій в душі резонує, тільки так, як я вважаю за потрібне. Думаю, освіта психологічного спрямування дала мені можливість відчути своє і йти власним шляхом, не підпорядковуючи своє життя соціальним стереотипам. Інколи думаю, що мені не завадила б художня освіта, і самостійно читаю статті та книги в цьому напрямку, щоб наповнювати базу знань, але, врешті решт, кожного разу при створенні прикраси, прислуховуюсь до внутрішнього відчуття гармонії і естетики.

Читайте за темою: Олена Рижих: «Дуже належно було б терміново спрямувати активні дії на організацію масштабних українських культурних заходів та фестивалів за кордоном»

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті