Global Ukraine News

Олена Рижих: «Дуже належно було б терміново спрямувати активні дії на організацію масштабних українських культурних заходів та фестивалів за кордоном»

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Сучасні українські культурні діячі – це не лише люди, які створюють надзвичайні шедеври та увіковічують українську культуру. Сучасні митці – це люди з активною громадянською позицією, яким не байдужа доля їхньої країни, які докладають чимало зусиль для закордонної промоції та підвищення іміджу України у світі. Модерні тенденції soft power та публічної дипломатії доводять, що в теперішньому світі художники, поети, скульптори, режисери стають народними дипломатами, адже можуть завдяки своїм культурним здобуткам, через свої твори донести основні українські меседжі до закордонної аудиторії. Однією з сучасних українських митців, які активно займаються просуванням української культури та інтересів у світі, є художниця Олена Рижих.

Олена Рижих родом з Києва, з родини знаних митців, академіків живопису Академії мистецтв України Віктора Рижих та Галини Неледви. Закінчила Київський Державний Художній Інститут, навчалася у Державній Академії Образотворчих Мистецтв Грузії. Є членом Спілки художників України.

«Олена Рижих змогла створити повністю сучасну образотворчу мову, зв’язавши її з героїчною мовою романських емалей і готичних вітражів, з вишуканою колористикою італійського середньовічного стінопису. Кожне її полотно містить потужну енергію, її живописні відкриття синтезовані з істинно поетичною розкішшю. Сила живопису, як феномен явища мистецтва, стає характеристикою якостей живопису Олени Рижих, де органічно поєдналися чоловіча ясність і міцність композиції з жіночою містеріально-деметріанською гнучкістю художньої думки. Це все дуже чесно, а також високоосвічено, вишукано і вписано у велику еволюцію світового мистецтва», – так характеризував роботи Олени Рижих мистецтвознавець Дмитро Корсунь.

Венеція. Гранд канал

Твори української художниці не одноразово були відзначені мистецькими нагородами. Так, художниця є лауреатом шести нагород за живопис, тричі лауреат Всеукраїнської Триєнале живопису, має міжнародну нагороду і медаль за кінетичні арт-об’єкти. Роботи пані Олени знаходяться в зібраннях Міністерства культури України, чотирьох головних столичних музеїв та чотирьох регіональних художніх музеїв України, Державного Художнього музею Грузії, двох художніх музеїв США, у багатьох приватних колекціях в Італії, Франції, Німеччині, США, Польщі, Норвегії, Україні, Росії, Грузії, Іспанії та ПАР. Має 15 персональних виставок. Брала участь у багатьох групових виставках в Україні, Італії, Росії, Грузії, Німеччині, США, Франції, Норвегії. Художниця два роки співпрацює з Італією, брала там участь у 7 виставках та бієнале.

Читайте за темою: «Дерево – жива й тепла матерія. Воно оживає й оновлюється в кожному новому витворі», – Олена Морандо

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті