Global Ukraine News

З допомогою українців США проходять зйомки фільму про Симона Петлюру

Українська діаспора у США допомогла у фінансуванні історичної драми «Таємний щоденник Симона Петлюри», зйомки якої проходять на Національній кіностудії імені Довженка у Києві.

Як повідомляється у сюжеті «Голосу Америки», для відтворення подій стрічки у столиці навіть збудували паризьку вулицю 20-х років минулого століття.

Читати за темою: Український ресторан став культовим у Нью-Йорку 

«У тому, що павільйони студії Довженка ожили – тут знімають українське кіно – є заслуга діаспори. Половину кошторису стрічки профінансувала держава, решту зібрав Український конгресовий комітет Америки», – йдеться у сюжеті.

Зазначається, що стрічка охоплює останні роки його життя в еміграції, а прийом написання щоденника переносить глядачів із Парижа в Україну, до подій та дійових осіб того короткого періоду УНР, коли Україна здобула, та не змогла втримати незалежність.

«Драматургія так збудована, що оцей щоденник нам дозволяє повертатися у спогади, в те, що відбувалося в Україні, і в той же час розкриває причини, чому все ж таки відбулася поразка, чому Петлюра був змушений зі своєю армією емігрувати. Історія йде, як по спіралі, вона повторюється. Тому, я би сказав, що цей фільм певною мірою – попередження для нас сьогодні. Щоб, не дай Боже, не повторилося те, що відбулося, власне, з Українською Народною Республікою», – зазначив режисер, гендиректор кіностудії імені Довженка Олег Янчук.

Він підкреслив, що завдяки російській імперській пропаганді, яка і в той час справно продукувала фейки, Симон Петлюра, як інтелігент і книжник, став жертвою інформаційної війни.

«Фактично, ми тільки мали інформацію з одного джерела, це була радянська пропаганда, яка з того ж Петлюри зробила погромника, терориста, бандита. Якраз цим фільмом ми хочемо довести, що це було не так», – додав режисер.

 

Поділитись

Коментарі закріті