Global Ukraine News

2017 рік – ключовий для створення та реалізації державної системи стратегічних комунікацій, частиною якої є народна дипломатія

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Національний інститут стратегічних досліджень та міжнародна організація «Global Ukraine» провели 26 січня 2017 року круглий стіл «Мережа народної дипломатії «Global Ukrainians» та органи державної влади України: від стратегії до тактичних кроків», до якого долучилися понад 60 учасників. Серед них – представники влади та бізнесу, експерти, громадські активісти та науковці.

На заході було презентовано «Стратегію розвитку народної дипломатії на 2017-2018 роки», що має на меті розв’язання проблеми недостатньої координації волонтерських рухів, як між собою, так і з органами державної влади, а також відсутність структурованих та постійних зв’язків між проактивними українськими лідерами у різних регіонах світу. Активісти мережі «Global Ukrainians» працювали над стратегією 1,5 року під час трьох глобальних форумів та в рамках робочих груп.

Читайте за темою: Резолюція ІIІ Форуму Global Ukrainians

Як зазначив директор НІСД Володимир Горбулін: «Будь-яка дипломатія, і публічна, і офіційна, має на меті «достукатися» як до простих громадян, так і до інституцій та експертного середовища для просування інтересів держави в умовах гібридної війни, яка ведеться у світі. Україна володіє всім необхідним потенціалом для посилення присутності в інформаційному просторі, але надважливою для цього є синергетична взаємодія державних та громадських ініціатив».

Розвивав цю ж думку і державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко: «2017 рік – ключовий для створення та реалізації державної системи стратегічних комунікацій, а народна дипломатія є частиною цієї системи».

Віолета Москалу, ініціатор та співзасновник мережі «Global Ukrainians», коротко нагадала учасникам заходу історію становлення та функціонування мережі народних дипломатів, ключовими напрямками діяльності якої є громадянська та мережева дипломатія, культурна дипломатія, бізнес-дипломатія, інформаційно-політична та аналітично-експертна підтримка України у світі, соціальна, гуманітарна, медична діяльність.

Читайте за темою:  Прес-реліз ІIІ Форуму Global Ukrainians

Імплементація розробленої стратегії народної дипломатії через створення «глобальної сітки лобістів» потребує вирішення проблеми комунікації та координації між учасниками мережі, саме тому організація «Global Ukraine» наразі розробляє пілотну версію онлайн-платформи для швидкої професійної комунікації українських експатів, запуск бета-версії заплановано на другий квартал 2017 року. «Першa глобальна українська community management платформa #MyGlobalUkrainians стане спеціальним майданчиком для масштабування проектів і створення команд однодумців українців з різних країн світу, стратегічною мережевою комунікаційною платформою для просування інтересів України у світі», – зазначила Віолета Москалу.

Попри великі зусилля громадськості, співпраця з державними органами не є абсолютно простим процесом, на що звернула увагу директор Інституту Кеннана Катерина Смаглій, додаючи, що «на жаль, минуло три роки після Майдану, а держава – глуха до ініціатив громадськості, були створенні різні інституційні інструменти, департаменти або відділи публічної дипломатії, багато розмов було про створення Українського інституту, але далі цих кроків держава не йде. Волонтерські рухи є, але держава не вміє працювати з ними системно та ефективно».

Український дипломат, голова правління ГО «Європейський Рух України» Вадим Трюхан наголосив на тому, що «українська дипломатія не справиться сама без допомоги експатів, діаспори та розвиненого громадянського суспільства, вона потребує підсилення на всіх фронтах. Народна дипломатія вагомий інструмент для входження України в світ».

Головний редактор моніторингового проекту «Око», учасник мережі «Global Ukrainians» Ірина Купчинська представила висновки проекту щодо розвитку та результативності, зокрема, культурної дипломатії. Ірина Купчинська розповіла, що було створено систему автоматичного моніторингу й аналізу матеріалів світових ЗМІ – 12 мов, понад один мільйон текстів, широкі можливості контент-аналізу – присвячених Україні. Програмний продукт можна використовувати для удосконалення інформаційної політики, оцінки та підвищення ефективності меседжів, тенденцій щодо сприйняття України.

Читайте за темою: GLOBAL UKRAINIANS PROJECTS

Оксана Розумна, завідувач сектору культурної політики відділу гуманітарної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень, підкреслила, зі свого боку, що «Global Ukrainians – це «сіра речовина» України, тому потрібно також запропонувати стратегію повернення талановитих кадрів до України».

Під час плідного обговорення у рамках дискусії кристалізувалися ідеї щодо створення сітки проукраїнських лобістів, співпраці з посольствами, залучення нових акторів до публічної дипломатії.

Олександр Хара, Директор департаменту міжнародних багатосторонніх відносин фонду «Майдан закордонних справ», акцентував увагу на тому факті, що «громадянське суспільство має долучати державу до процесів реформування в сучасних умовах, а не навпаки. Саме тому варто створити Координаційну раду, щоб суспільство могло тиснути на державу, взаємодіяти. «Global Ukrainians» пропонують готову стратегічну комунікацію, але є трудність власне у контенті, відсутності позитивних меседжів, які треба доносити. Зараз виходимо на той момент, коли громадянське суспільство ставить державу в ті рамки, коли може перейняти від неї певні функції».

Представник Торгово-промислової палати України Геннадій Болдир наголосив на необхідності представлення економічних інтересів України та їх просування на зовнішніх ринках. А інстументом для цього може стати саме народна дипломатія, адже економічні служби дипломатичних установ, перебуваючи в процесі реформування, дуже потребують допомоги громадських організацій у просуванні економічних інтересів держави.

Читайте за темою: Опис діяльності Global Ukrainians на прикладі культурної дипломатії

«Представлена стратегія – один з кращих текстів, присвячених цьому напрямку, – додав Олександр Цвєтков, доктор історичних наук, Надзвичайний і Повноважний Посланник першого класу, старший науковий співробітник Дипломатичної Академії України. – А в складних умовах гібридної війни найкраще – це симбіоз державного підходу та підходу громадянського суспільства, адже долучення громадянського суспільства – це завжди плюс для держави».

Модератор заходу Василь Яблонський, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень, підбиваючи підсумки надзвичайно динамічного круглого столу, зазначив: «НІСД й надалі планує розвивати цей майданчик співпраці з «Global Ukrainians». Учасники дискусії підняли досить вагомі проблеми, які є настільки різнобічними, що часом складно усе цілісно усвідомити. Є дві проблеми: проблема комплексного сприйняття публічної дипломатії та потреба рухатися крок за кроком, послідовно втілюючи задумане в життя, поки відбувається осмислення глобальних речей. Невеличкі кроки та реальні справи є надзвичайно важливими».

Читайте за темою: Global Ukrainians у фокусі аналітичних українських та європейських видань

Стратегія Розвитку Народної Дипломатії на 2017-2018 роки доступна за посиланням. 

Контакти: тел.: +38 0687968455, еmail: [email protected]

Share.

Comments are closed.