Global Ukraine News

У Києві відбувся показ документального фільму «Переломний момент: Війна за демократію в Україні»

В київському кінотеатрі «Україна» 16 лютого відбувся показ документального фільму «Переломний момент: Війна за демократію в Україні». Його режисером виступив американський документаліст, володар «Оскара» і номінант на премію «Еммі» Марк Джонатан Харріс, який працював над стрічкою спільно з українським режисером Олесем Саніним. Розповідає Cultprostir.

«Ми поставили за мету створити фільм, який мав би вплив у західному світі, зокрема у США. Адже, як виявилось, більшість картин, які ми знімаємо для себе чи фестивальних показів, є незрозумілими глядачам з інших країн: люди не вловлюють контекст, а часом навіть не знають, де знаходиться Україна і які в неї проблеми», – розповідає Олесь Санін.

Читати за темою: Монета «Євромайдан» може стати «монетою року» за дизайном

З кінця 2013 року знімальна група стрічки  «Переломний момент: Війна за демократію в Україні»» зробила більше 80 інтерв’ю. Героями фільму стали прості українці, які пережили внутрішній злам, покинули своє звичне життя і вийшли на Майдан, а деякі пішли добровольцями на війну.

Більша частина монтажу стрічки проходила у Лос-Анджелесі. Олесь зізнався, що знімати документальний фільм в іншому інформаційному і ментальному середовищі, виявилось надзвичайно складно.

Світова прем’єра фільму «Переломний момент: Війна за демократію в Україні»» відбулася в жовтні 2016 року на найстарішому фестивалі США Hot Springs Documentary Film Festival. А журі американського кінофестивалю EtCultura визнало цю картину найкращим документальним фільмом.

Зараз фільм демонструється на міжнародних фестивалях і кіноринках. Крім того, його показують журналістам у Європі і Латинській Америці, а більше 200 університетів Північної Америки зголосилися взяти цю стрічку як учбовий матеріал до своїх бібліотек. Також продюсери картини ведуть переговори про запуск «Переломного моменту» на великих теле- та інтернет-каналах у США.

Поділитись

Коментарі закріті