Global Ukraine News

Українки Австралії провели свято-реквієм, присвячене героїчним жінкам сучасної України

Відділ Союзу українок Австралії імені княгині Ольги провів у Сіднеї свято-реквієм, присвячене героїчним жінкам сучасної України. Про це повідомляє Укрінформ.

«Лише у липні 2017-го Україна втратила в АТО 28 своїх військових. Загалом нараховано понад 17 тисяч загиблих і ще близько 10 тисяч поранених – чиїхось синів, батьків, чоловіків, братів… Це спонукало нас розказати про жінок і матерів, що відпустили на фронт єдиного сина чи батька 3-х дітей…», – сказала організатор свята, голова відділу СУА імені княгині Ольги Наталя Альохіна.

Ідею заходу підтримала низка інших впливових українських організацій, серед яких Спілка української молоді, Об’єднання українських громад Нового Південного Вельсу та інші, тож він переріс у масштабний концерт-реквієм та благодійний вечір на підтримку України.

Читайте за темою: Українці в Австралії відсвяткували роковини Шевченка

У концертній програмі взяли участь визначні українські голоси Австралії і Канади – Заслужений артист України Віктор Мішалов, дует бандуристів Ніла та Петро Деряжні, лауреат багатьох співочих конкурсів, бандуристка Лариса Ковальчук, керівник одного з найвідоміших в Австралії українських колективів «Jaga Band» Мар’яна Сивак, ансамбль танцю «Веселка» під керівництвом хореографа Орисі Спінер та багато інших.

«На нашому святі ми згадали про всіх – українських вдів, матерів, медиків, контрактників Збройних сил України і добробатів, волонтерів, тих, хто полягли в АТО і на Майдані, тих, хто збирає допомогу Україні в діаспорі», – підсумувала Наталя Альохіна.

Читайте за темою: В Австралії випустили книгу з українськими великодніми рецептами

Родзинкою заходу стало спілкування його учасників з австралійським режисером українського походження Стефаном Бугрином та продюсером Стівеном Зелко, які спеціально прибули до Сіднея на прем’єру фільму «Матері війни» про українських жінок із зони АТО, яка відбудеться у Сіднеї 17-го серпня цього року. Зібрані під час заходу кошти, а це понад тисячі доларів, організатори планують передати на підтримку благодійних проектів в Україні.

Поділитись

Коментарі закріті