Global Ukraine News

Як Юлія Тимошенко казала неправду про податки на пенсії, а Олег Ляшко брехав про дефолт від МВФ

Автори: Олексій Півторак, Дмитро Єфремов

FactCheck Ukraine – аналітичний портал, що аналізує публічні висловлювання політиків на присутність в них фактів брехні та маніпуляції, зробив аналітичні дослідження заяв найбільш харизматичних особистостей, які за останній час найчастіше говорили на актуальні для суспільства теми. Як встановили експерти ресурсу, в більшості меседжів містилась напівправдива інформація або відверта брехня.

Юлія Тимошенко: «Яценюк перший в історії світу ввів податок на пенсії. До нього ніхто в світі до такого не докотився. Це унікальне інтелектуальне надбання персонально Арсенія Петровича Яценюка»

ВЕРДИКТ: БРЕХНЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Оподаткування пенсій є повсякденною практикою в розвинутих країнах, оскільки вона розглядається як зароблений дохід, а отже, підпадає під дію податку на доходи громадян. Такий підхід до пенсій пов’язаний із особливостями пенсійної моделі, яка поширена на Заході.

В Україні діє солідарна модель пенсійного забезпечення: особам похилого віку пенсії сплачують їх сучасники, що працюють, через відрахування із своїх поточних доходів.

За індивідуально-накопичувальної моделі, що домінує в розвинутих країнах, кожна особа формує персональний план своїх пенсійних доходів, відкладаючи на старість на свій особовий рахунок. В цьому їй допомагають пенсійні фонди та спеціалізовані фінансові радники, пропонуючи програми інвестування заощаджуваних коштів для підвищення їх майбутньої суми. Тому пенсійні виплати в розвинутих країнах вважаються заробленими і підлягають оподаткуванню.

Ставки податків на пенсії різняться від країни до країни. Наприклад, у Великій Британії пенсії до 11 тис фунтів не оподатковуються, на решту накладається податок, ставка якого залежить від суми:

  • 20 %, при сумі 11 – 43 тис фунтів,
  • 40 %, при сумі 43 – 150 тис фунтів,
  • 45 %, при сумі понад 150 тис фунтів.

У Сполучених Штатах через різницю в ставках оподаткування доходів та сумах, що можуть бути виключеними з сфери дії податку, штати країни поділяються на «дружні до пенсіонерів» та «негостинні до пенсіонерів».

Читайте за темою: Закордонна Україна: що писали англомовні ЗМІ про українські реалії (27 червня – 2 липня)

Європейський Союз має намір вирівняти ставки, за якими оподатковуються індивідуальні пенсійні доходи громадян, однак поки що вони різняться від країни до країни:

  • 0 % у Болгарії, Ірландії, Литві, Мальті, Словаччині;
  • 0 – 10 % у Греції, Португалії, Чехії, Румунії, Естонії, Латвії та на Кіпрі;
  • 10 – 20 % у Польщі, Франції, Бельгії, Угорщині, Іспанії, Німеччині, Фінляндії;
  • понад 20 % в Італії, Австрії, Швеції, Нідерландах, Данії.

Оподаткування пенсій практично в усіх європейських країнах здійснюється за прогресивною шкалою. Прогресивна шкала оподаткування передбачає, що вищі пенсійні доходи оподатковуються за вищою ставкою. Особливо високі ставки податків для великих пенсій діють у Португалії, Румунії, Латвії, на Кіпрі, Німеччині, Фінляндії, Швеції, Італії та Нідерландах.

Читати далі

1 2
Поділитись

Коментарі закріті