Global Ukraine News

У Львові вийшов друком комікс про захисників Донецького аеропорту

До львівського Форуму видавців, який відбувається щороку у вересні, вийшов друком унікальний комікс. Його герої – не вигадані персонажі, а реальні люди, які, щоправда, вже стали легендами.

«Кіборги: Історія Трьох» – комікс про вже історичні події з героїчної оборони Донецького летовища українськими вояками, яких за незламність характеру, мужність та героїзм навіть вороги називали Кіборгами. Героїчна оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні. У ній брали участь як підрозділи Збройних сил України, так і добровольчі батальйони.

Читати за темою: У Маріуполі розгорнуть найбільший прапор України у світі

В основі коміксу – історія трьох побратимів із львівської 80-ї окремої аеромобільної бригади, один з яких був важко поранений під час затяжних боїв за аеропорт. Двох із них немає серед живих. Оскільки евакуація була неможлива, двоє інших вирішили спробувати врятувати його, ризикуючи власними життями. Вражаюча історія про те, як пораненого вояка у 30-градусний мороз виносили двоє товаришів, які не мали ні зброї, ні навіть бронежилетів.

Ініціаторами створення коміксу є учасники громадської організації «Вірні традиціям». За їхніми словами, почалось усе з історій, що розповідали хлопці, які вийшли з аеропорту. Історії записували якнайточніше, без жодних художніх прикрас. Чому ж розповісти історію вирішили через комікси? Річ у тім, пояснюють автори ідеї, що один з тих, хто виносив побратима, дуже любив малювати комікси. Він малював їх в аеропорту на стіні. Ця людина – кіборг на псевдо «Чорний», фото якого під час оборони летовища було на сторінках багатьох світових медіа.

Комікс матиме 32 сторінки, за стандартом американського. Малював його студент Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша Дмитро Ткаченко. Хлопцю 20 років і він вже давно захоплюється таким видом творчості.

«Кіборги: Історія Трьох» вийде друком накладом у 10 тисяч примірників українською мовою та 2 тисячі – англійською. Англомовний варіант поширюватимуть за кордоном, де є осередки Пласту. Також, обіцяють ініціатори ідеї, комікс безкоштовно будуть поширювати серед бійців, які обороняли аеропорт. Оскільки перший комікс видали за гроші меценатів, усі кошти з продажу використають на видання наступної серії. «Кіборги: Історія Трьох» – перший із планованої серії коміксів про Героїв ДАПу.

Поділитись

Коментарі закріті