Global Ukraine News

Сучасну українську музику відтепер можна слухати легально

Український програміст Руслан Белзюк створив  масштабну базу українських виконавців в популярних легальних сервісах прослуховування музики. Про це повідомляє platfor.ma.

«Останніх кілька років я користувався Spotify і, переїхавши на Apple Music, зрозумів, що досі не бачив жодної бази українських виконавців у стрімінгових сервісах, – пояснив програміст. – Самі сервіси не пропонують нічого більшого, ніж випадкові плейлісти, в які часто додають представників інших країн».

Саме тому Руслан Белзюк створив базу зі списком вітчизняних виконавців в трьох потужних музичних сервісах: Spotify, Apple Music та Google Play Music. Зараз в переліку майже півтисячі українських виконавців від Аква-Віти чи Анатолія Солов’яненко до порівняно нещодавно ставших популярними Panivalkova чи The Elephants. За словами автора, процес переходу українців на легальний контент повільний, але незворотний.

Читати за темою: Культурна дипломатія Олександра Кошиця: тріумф української пісні в Америці (частина друга)

«Взагалі, я бачу тут три фактори: зручність, платоспроможність і свідомість. Без серйозного прогресу усіх трьох ситуація швидко не зміниться, – розповів Platfor.ma Руслан Белзюк. – В питанні зручності музична сфера за рахунок стрімінгових сервісів зробила серйозний ривок і я тепер точно не розумію людей, які регулярно слухають музику, але не хочуть заплатити бодай 60 грн на місяць за найдоступніший Google Play з каталогізацією, рівним бітрейтом та високою якістю. З серіалами, наприклад, ситуація поки набагато гірша і в більшості випадків легше відмовитись від перегляду, ніж знайти легальний спосіб. Питання платоспроможності складніше. Масовий і середньостатистичний глядач чи слухач просто не зможе платити, поки йому цього не дозволить його ж середньостатистична зарплата. Тут кожному залишається лише щоденно працювати над собою і лупати свою частинку економічної скали».

Читати за темою: Вражаючий мурал австралійського митця в Авдіївці

Руслан Белзюк пояснив, що якщо статистика відвідувань показуватиме, що стаття з переліком українських виконавців залишатиметься цікавою, то він буде підтримувати список актуальним.

 

Поділитись

Коментарі закріті