Global Ukraine News

Олександра Саєнко: “Австрія – комфортна країна. Працюй сумлінно, на результат, розвивайся – і будеш реалізованим”

GU: Чим відрізняється робота в Україні та в країні Вашого перебування?

В Україні у мене була в принципі інша ситуація, у мене не було власного бізнесу, я була лише підлеглою, хоч і на високій посаді, тому складно порівнювати саме мою діяльність там і тут.

GU: Скільки українців працюють в Відні? Якими є їхні професії?

Наскільки мені відомо, у Відні є 2-3 тисячі українців. Багато студентів, є співробітники міжнародних організацій. Багато моїх знайомих з числа yuppie за останні пару років отримали австрійське громадянство і працюють у дуже різних сферах. Крім зайнятих у сфері послуг, є певна кількість людей з виробничими професіями – будівельники тощо.

Читайте за темою: Українці Відня допомагають українським «медичним джедаям»

GU: На Вашу думку, чи вдається реалізувати себе українцям в цій країні? Які є перешкоди на шляху самореалізації, а що, навпаки сприяє професійному росту наших співвітчизників?

Усе вдається тим, хто прагне досягти певної мети. Австрія – комфортна країна з високим рівнем соціального захисту. Працюй сумлінно, на результат, розвивайся – і будеш реалізованим. Перешкоди ті ж самі, що у інших іноземців – незнання мови, відмінність ментальних особливостей, традицій. Але ці перешкоди не є нездоланими. Існує певне стереотипне сприйняття України як країни третього світу, але в кожному окремому випадку ставлення австрійців формується в залежності від особистості.

GU: Чи повернулися б Ви і інші українці на роботу до України? За яких умов це було б можливо?

Оскільки мої причини для переїзду до Австрії не були професійними, то, скоріше за все, і повернусь я теж через приватні обставини – коли буду впевнена, що мої діти зможуть отримати в Україні те, що отримують в Австрії: належні освіту і лікування, безпечність вулиць, відсутність корупції та інше. Тобто, мої пріоритетні мотиви, можливо, егоїстичні: це насамперед родина і діти. Але так склалось, що я через ті ж самі приватні обставини стала корисною нашій державі саме тут, в Австрії. Завдяки моїй кваліфікації і тому досвіду, який я набула як громадський активіст, я можу робити важливу роботу із створення позитивного іміджу України, яка ще до недавнього часу була абсолютною terra incognita для переважної більшості австрійців. У вересні я була призначена позаштатним радником Міністра закордонних справ України Петра Клімкіна з питань культурної дипломатії, а наразі працюю над програмою других Днів української культури у Відні.

Читайте за темою: Австрійські канікули: діти українських військовослужбовців їдуть закордон

До того ж, чоловік мій у березні 2016 року став Почесним консулом Республіки Австрія у Харкові, і моя допомога в його діяльності є без перебільшення неоціненною. Так що ми уже всією родиною працюємо на зміцнення австрійсько-української дружби, і це значить, що Батьківщині я наразі потрібна саме тут, у Відні. GU

Відкриття офісу Почесного консула Австрії в Харкові

 

1 2
Поділитись

Коментарі закріті