Global Ukraine News

Як українці в Норвегії святкували Івана Купала

Івана Купала – одне з найколоритніших літніх свят, з яким пов’язано чимало традицій та вірувань. Українські громади по всьому світу намагаються вберегти національні традиції і громада українців в Норвегії не виняток.

Цього року українська громада в Норвегії вперше святкувала Івана Купала разом із польськими та литовськими громадами. Відбулося святкування 23 червня в бухті Вервен. До програми входили: святковий концерт, за участю виконавців з різних країн, ярмарок національних страв.

«У гостей була можливість скуштувати український коровай та салo зi справжнім чорним українським хлібом. Культурну програму заходу відкрив український народний гурт «Барвінок» під керівництвом Насті Добуш. Танцюристи привернули до себе увагу глядачів спеціально пошитими яскравими костюмами та віночками, жвавою хореографією та веселими посмішками. Пізніше в програмі співала наш золотий голос Оксана Мирончук, яка є оперною співачкою у Норвезькому Театрі Опери та Балету», – розповідає пані Лариса, заступник голови української громади в Норвегії.

Атмосфера на святі була надзвичайно дружньою, відвідувачі завзято співали та танцювали, а українські виступи зустрічали бурхливими оплесками.

«Хочa українців було не так багато серед присутніх, судячи по відгукам публіки, наш внесок у програму свята був оцінений з вдячністю та захопленням, – розповідає пані Лариса. – Щодо смаколиків, наш коровай розійшовся за 10 хвилин, та й сала з хлібом не лишилося. Спільне святкування такого плану надає можливість українцям в Норвегії представляти нашу країну з найкращого боку та ознайомлювати норвежців та інші народи з багатою та різноманітною культурою та традиціями. З нетерпіння чекаємо майбутніх спільних свят!».

Читайте за темою: Всі барви України на міжнародному фестивалі культур в Осло

Варто зазначити, що українці в Норвегії не вперше беруть участь в спільному заході разом з іншими громадами. Серед недавніх заходів – участь в Фестивалі мови та культурі в Осло та в Гамарі в травні цього року. GU

Фото взяті з Facebook-сторінки «Українці в Норвегії».

Сохранить

Сохранить

Поділитись

Коментарі закріті