Global Ukraine News

Як працюється українцям в Мексиці?

GU: Які особливості роботи в Мексиці? Ким найчастіше працюють там українці? На Вашу думку,  чи вдається реалізувати себе українцям в цій країні?

У Мексиці досить розвинений малий приватний сектор, і це реальна можливість для українців, що не бояться роботи. Можна відкрити магазинчик, салон краси, туристичну фірму чи ресторан. Багато українців працюють в навчальних закладах, як університетах, так і мовних курсах – викладають англійську чи російську мови. На українську мову, на жаль, попит невеликий. Є українки, що знайшли себе в кулінарній сфері – готують на замовлення. В туристичних регіонах багато українських російськомовних гідів і фотографів.

Читайте за темою: Ким працюють українці Гонконгу?

Перешкодою на шляху до успіху може бути лише невпевненість, небажання вчитися і розвиватися, лінощі. Але ці перешкоди можуть стояти не тільки перед українцями і не тільки в Мексиці.

GU: Чи повернулися б Ви і інші українці на роботу до України? За яких умов це було б можливо? В якій сфері Вам би хотілося працювати в Україні?

Активісти української громади в Мексиці

Активісти української громади в Мексиці

Більшість українців Мексики опинилися тут у першу чергу не через роботу, а через заміжжя. Що цікаво, що всі мексиканці-чоловіки, яких я знаю і які бачили Україну, мріють колись там жити. Звичайно, постає питання роботи і офіційного перебування. В Україні дуже складна і заплутана процедура отримання дозволу на роботу. Україна досі є візовою країною для в’їзду мексиканців.

Стосовно експатів, що переміщаються з компанією, як на мою думку, рішення часто лежить в кар’єрній площині. Сьогодні розвиток бізнесу в країні не дозволяє рости вертикально, тож потенційних співробітників приходиться розвивати на інших теренах.

Читайте за темою: Як працюється українцям у Facebook?

Особисто для мене, однією з причин, за якою ми вирушили в експатську подорож, це – освіта дітей. Наразі мої діти навчаються в локальній школі за американською системою і дистанційно в українській школі МУШ. І кожен раз я переконуюся, наскільки застаріла і перевантажена є наша система освіти, що націлена на отримання оцінки, а не потрібних в житті знань та компетенцій, як мало в нас розвитку мислення і багато запам’ятовування. GU

1 2

Коментарі закріті