Global Ukraine News

Відкрити світові нову Україну: формули успіху сучасних українських музикантів.

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

Україна – унікальна, самобутня держава з талановитими людьми, які щодня створюють щось нове, ексклюзивне, незнане досі. Проте через внутрішні труднощі не завжди вдається оцінити потенціал нашої країни: ми забуваємо про український талант, креативне мислення, творчий підхід та вміння вирішувати складні завдання.

Колись Руслана підкорила пісенний конкурс «Євробачення», заявивши світові про талановиту, оригінальну Україну. Сучасні музиканти роблять те саме, просуваючи українську культуру та музику, показуючи всім іншу Україну – прогресивну, відкриту, перспективну. В сучасних умовах це має критичну важливість.

Чимало українських видань писали про успіхи української сучасної музики у 2015 році. Global Ukraine News теж не стоїть осторонь цих трендів: ми знайомитимемо своїх читачів з талановитими українськими музикантами, які показують наш потенціал, креативний підхід та чиї досягнення вже визнані світовою спільнотою.

KOZAK SYSTEM – музична формація України, що мислить по-європейськи

Надзвичайно продуктивним 2015 рік був для молодої української групи Kozak System, які розпочали свою творчість у 2012 році, та записали два студійні альбоми – «Шабля» (2012), «Живи і Люби» (2015» та спільний альбом з Тарасом Чубаєм «Пісні самонаведення» (2014).

kozaksystem.com

13 червня 2015 року український гурт Kozak System взяв участь у концерті «Super Premiery», що відбувся у рамках фестиваль польської пісні «OPOLE», виконавши там трек «Kochaj i Żyj», записану разом з польською командою «Red Lips». Згідно з результатами смс-голосування, пісня увійшла в трійку кращих пісень Польщі 2015 року.

У червні 2015 Kozak System представляли Україну на міжнародному музичному фестивалі Oświęcim LIFE Festiva (Польща), де грали разом з UB40, Сhris De Burgh, Lemon та іншими відомими музикантами зі всього світу. В серпні гурт зіграв на чеському фестивалі TRUTNOFF, де став хедлайнером фестивалю разом із Prodigy, The Subways, Matisyahu.

ДахаБраха: «Люди, які нас слухають закордоном, кажуть, що не розуміють текстів, але відчувають нашу енергію»

ДахаБраха є ексклюзивним гуртом в українській музиці. Поєднуючи етнічні мотиви, гурт під час виступів грає на більш ніж 10-и інструментах, левова частка з яких – народні. Нетипова музика комбінується з екстравагантним виглядом з елементами народних костюмів, щирістю у виконанні та відданістю своїй справі. Це дає свої плоди: гурт збирає концертні зали розміром більш як 10 тисяч.

За час існування ДахаБраха зіграла понад 300 концертів, взявши участь у десятках міжнародних фестивалів (починаючи з 2004 року) в Україні, Росії, Грузії, Угорщині, Польщі, Франції, Великобританії, Фінляндії, Австрії, Німеччині, Італії, Словенії, Словаччині, Чехії, Нідерландах, Китаї, зокрема у фестивалях WOMADelaide (один з найбільших фестивалів Австралії), WOMAD (Велика Британія), WOMEX (Греція), Roskilde (Данія), Ethnosur (Іспанія), Фестиваль Пассаж (Лотарингія, Франція).

www.dakhabrakha.com.ua

За плечима у виконавців 5 альбомів: дебютний альбом «На добраніч»; «Ягудки» (2007), «На межі», «Lihgt», та спільний альбом з Port Mone (Білорусь) «Хмелева project». Двома важливими подіями 2015 року для ДахаБраха були ефір на KEXP у Сієтлі та участь у передачі Джулса Холланда Later на BBC Two (29 вересня). Серед останніх новин від музикантів: у січні 2016 року розпочинається їхній сьомий тур Америкою та Канадою, який триватиме місяць.

Гурт Stoned Jesus, концертна енергетика яких захоплює серця слухачів

Stoned Jesus – унікальний український стоунер-рок гурт, який у 2015 році виступав на сценах 5-ти Європейських музичних фестивалів. Аудиторія слухачів гурту доволі широка: є прихильники з України, Америки, Австралії. За свою 22-річну історію гурт випустив 4 платівки: First Communion (2010), Stormy Monday (2011), Seven Thunders Roar (2012) та The Harvest (2015). Музика змінюється від альбому до альбому, даючи слухачеві рідкісну для сьогодення можливість – змінюватися разом з музикантами, стати учасником їхнього розвитку.

finotoday.com

Справжнім проривом для музикантів є поява їх у переліку учасників одного із найбільших у світі рок-фестивалів Hellfest-2016, який є мрією будь-якого прихильника важкої музики, та в рамках якого виступали такі зірки як Мерілін Менсон, Оззі Осборн, Еліс Купер, Kiss, групи Manowar та Scorpions.

Це, звичайно, далеко не всі українські виконавці, для яких 2015 рік став справжнім проривом. Варто зазначити і про успіхи української електронної музики: музиканти з Луцька Олександр Оніщенко та Тарас Єфименко зі своїм андеграундним проектом “Electrovantuz” виграли міжнародний конкурс діджеїв, ініційований Formula Е, який об’єднує зусилля з однією з провідних електронних музичних онлайн шкіл Point Blank, щоб дати шанс молодим продюсерам просунути свою музику на Formula E Global TV.

Наостанок хочеться привернути увагу до однієї важливої тенденції в музичній сфері – це фільмування кліпів закордонних виконавців в Україні. MØ “Kamikaze” (Данія, кліп знятий у Києві), Rudimental «Never Let You Go» (Британія), Years&Years «Shine» (Британія), Tame Impala «Let It Happen» (Австралія, локація кліпу – Бориспільський аеропорт), Paolo Nutini «Iron Sky» (кліп знятий в Києві), Lonely The Brave “Backroads”(в кліпі відображені події Революції Гідності) – це далеко не повний перелік виконавців та кліпів, знятих в Україні у 2015 році. Звичайно, саме по собі те що українські пейзажі будуть продемонстровані міжнародній аудиторії – уже є позитивним моментом.

Поділитись

Коментарі закріті