Global Ukraine News

Народна дипломатія в Франції: інтерв’ю з Дмитром Атаманюком

Проект Global Ukraine News розвиває нову глобальну мережу для більш системної співпраці українських лідерів з усього світу. Йдеться про створення комунікативної платформи, яка допоможе розвинути нові спільні проекти. Рубрика Global Ukrainians розповідає про новостворені пост-майданні рухи та про українських лідерів глобального масштабу, їхні внески та майбутні проекти на підтримку боротьби Українського народу за свободу та за європейський вектор розвитку України. Для кращого розуміння ситуації у Франції, ми звернулись до глобального та проактивного українця – Дмитра Атаманюка.

Дмитро Атаманюк, активіст української громади в Франції

GU: Дмитре, розкажіть трохи про себе. Як Ви опинилися в Франції?

За базовою освітою я – фармацевт, у Львові захистив кандидатську дисертацію з медичної хімії, присвячену пошуку нових лікарських засобів.

У Франції опинився на постдокторантурі і тут працював в дослідницькій фармацевтичній компанії «Біодім». Два роки тому ми заснували з колективом однодумців Асоціацію медичної благодійної допомоги Франція-Україна, яка стала ще і певною мірою інструментом сповіщення французів про ситуацію в Україні. У Франції я вже сім років.

GU: Як розпочалася Ваша громадська діяльність?

До Майдану моя громадська діяльність обмежувалася активністю на кафедрі в інституті в Україні та якоюсь мінімальною ІТ підтримкою проектів.

Поштовхом став Майдан і поранені на Майдані. Ми зa цим слідкували, сформували компанію однодумців, які почали допомагати Україні. Вирішили організувати структуру, щоб було простіше працювати на місцевому рівні.

На початку це була ініціатива дванадцяти людей, серед яких двоє лікарів, один фармацевт, логісти, спеціалісти з експорту, перекладачі, адвокати. Об’єдналися ми на маніфестаціях, що регулярно проводились під час Майдану, і власне вирішили створити українську благодійну гуманітарну структуру, якої ще не існувало в Парижі. Хоча у Франції є благодійні структури, але вони, по-перше, не спеціалізовано українські, по-друге, вони не всі працюють на належному рівні. Є організації, які дійсно активніші, наприклад, Червоний Хрест, Лікарі без Кордонів, і є маленькі асоціації, які висилають час від часу допомогу.

Волонтери української громади

До нас приєднувалося все більше і більше людей, зараз реально є з десять-двадцять людей, які координують проекти. Активних членів асоціації – п’ятдесят, а волонтерів є близько двохсот.

GU: Розкажіть, будь ласка, про Ваші проекти і отримані результати.

У нас є три групи основних проектів: обмін досвідом між лікарями Франції і України, проекти гуманітарної допомоги і робота з дітьми.

Щодо обміну лікарів, на початку двоє медиків з нашої асоціації спільно з нашими партнерами з України організовували поїздки нейрохірургів з Франції на консультації і на оперування до Києва.

Потім цей проект поширився на стажування українських лікарів у Франції. Це було двоє хірургів зі шпиталю прикордонників у Києві, які стажувалися в Європейському госпіталі Жоржа Помпіду. Цього року є інший субпроект, в якому французькі спеціалісти по психології посттравматичних станів і немедикаментозного подолання болю в Україні провели в листопаді семінари для українських психологів. Ми плануємо також призначити одну чи дві сесії семінарів в Україні до кінця року.

Щодо лікарських проектів, у нас також було кілька поранених з Майдану, яких нам допомогли взяти сюди на лікування наші українські партнери, котрі зараз організовані у благодійний фонд «Міжнародна асоціація підтримки України» (МАПУ). Потім ми мали змогу допомагати одному хлопцю з Волині, якому в нейрохірургії робили пересадку нерва на нозі. Нещодавно двоє хлопців оперувалися з Азову. При таких втручаннях ми частково допомагаємо фінансово, здебільшого ми покривали логістичні витрати, частину грошей МАПУ знаходила в Україні.

Читайте за темою:  Культурна дипломатія в Франції: інтерв’ю з Наталією Кочубей

Інша група – це гуманітарні проекти. На початках ми відправляли посилки до України. Зараз ми зв’язуємось з лікарнями і медичними закладами у Франції і вони безкоштовно віддають медичне обладнання, починаючи з функціональних медичних ліжок і закінчуючи досить складним обладнанням, ехографами, операційними столами, операційними лампами, дихальними апаратами, кисневими концентраторами, тощо. Ми їх оформляємо як гуманітарну допомогу, передаємо благодійним фондам в Україну і вони вже розподіляють по лікарнях. Такої гуманітарної допомоги від нас їде порядком однієї-двох фур в місяць.

Читати далі

1 2 3
Поділитись

Коментарі закріті