Global Ukraine News

Україні – 25: чим ми можемо пишатися

Автор: Марта Дьомочко, редактор Global Ukraine News

25-тиріччя Незалежності України – своєрідний рубіж, момент усвідомлення того, що вдалося досягнути за цей період. Україні і українцям справді є чим пишатися і перше це – відвага наших воїнів, які щоденно героїчно захищають нашу країну від зовнішнього ворога, не даючи йому просунутися далі у втіленні своїх імперських намірів.  Герої Небесної Сотні, Герої Майдану, Герої АТО – все це звичайні українці, які змогли показати всім приклад справжньої відваги та мужності, це – символи сучасної України.

Здобутки, які варті уваги, є в кожній галузі розвитку країни, адже постійні невеликі перемоги відбуваються кожного дня. І список цих перемог – справді великий, а тому пропонуємо Вашій увазі добірку з найяскравіших  із них.

Здобутки української культури

Про багатогранність української культури сказано було чимало. І мова не лише про традиційні українські культурні здобутки. Сучасне мистецтво – самостійний культурний продукт.  Наших виконавців та письменників знають у Європі, Азії  та Америці. Україні є що розповісти світові і вона активно цим займається. Це – нові імена української літератури, яких радо приймають в світі: зокрема, Юрій Андрухович, Ігор Померанцев, Сергій Жадан, Ірена Карпа, Катерина Бабкіна та багато інших.

Це – сучасні українські музичні виконавці: ДахаБраха, Гайдамаки, Мандри, ВВ та Mad Heads, Kozak System, Океан Ельзи, Тарас Чубай, яких запрошують на різноманітні закордонні фестивалі. Проте тут варто додатково згадати два чи не найбільші приводи для гордості – перемоги Джамали та Руслани на конкурсі Євробачення, які змусили почути весь світ про Україну. Руслана зробила це у 2004, вперше показавши нову Україну, культурну, креативну та сучасну, в той час як її пов’язували з не надто позитивними іміджевими питаннями. Джамала привернула повторну увагу до українського питання в травні цього року, коли світ почав відчувати втому від України. Наші митці користуються не політичними лозунгами, які перестають впливати, а витонченою культурою, яка доносить найважливіші українські меседжі до закордонної аудиторії.

Читайте за темою: Найпопулярніші українські закордонні культурні івенти

Варто згадати і про український етнічний одяг – вишиванку, яка вже завоювала серця іноземців: її одягають діячі культури, кінозірки та навіть дружини глав інших країн. Те, що є генетичним кодом українців, радо перейняли й іноземці.

Волонтерський рух та громадянське суспільство

Події на Майдані та на Сході України згуртували суспільство навколо спільної мети, навколо взаємодопомоги. Вони стали каталізатором змін, спричинили до виникнення цілого ряду волонтерських організацій, де українці жертвують своїм часом та ресурсами заради допомоги військовим на сході, заради просування інтересів України, заради формування правильного іміджу держави, заради донесення до закордонної аудиторії українських питань. Це – унікальне українське явище, якщо наші військові на Сході є героями війни, то волонтери – це герої в тилу, які працюють, не покладаючи рук.

Читати далі

1 2

Коментарі закріті