Global Ukraine News

3 вересня – день солідарності з Ільмі Умеровим

Ільмі Умеров, 59-річний заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, переслідується російськими окупантами за свої висловлювання на підтримку територіальної цілісності України. Зокрема, ФСБ ставить Умерову в провину, що 19 березня 2016 року в Києві у прямому ефірі кримськотатарського українського телеканалу «ATR» він говорив про необхідність повернення Криму під юрисдикцію України.

11 серпня його госпіталізували із судової зали в передінфарктному стані та примусово доставили на  «психіатричну експертизу», яка перервала його лікування в кардіології. Ільмі Умеров є абсолютно психічно здоровим, проте має ряд недуг: хворобу Паркінсона III ступеня, гіпертонію, цукровий діабет, він переніс операцію на серці. Після примусової госпіталізації його стан погіршився, адже він не може дотримуватися дієти, життєвоважливої для хворих на діабет. Родичі та друзі не можуть його відвідати.

30 серпня слідчі без жодних підстав відмовилися відпустити його з лікарні щонайменше до 7 вересня. Ільмі Умеров може і не дочекатися цього дня.

Правозахисна організація Let My People Go Ukraine закликає усіх небайдужих 3 вересня висловити свій протест проти дій влади Криму. «Ми просимо уряди та міжнародні інституції посилити тиск на Кремль, аби покласти край злочину, який вчиняється у цю хвилину», – йдеться на Facebook-сторінці організації.

Читайте за темою: У Варшаві провели акцію на підтримку українського режисера Олега Сєнцова

Цю ж позицію займає і адвокат Марк Фейгін (Mark Feygin), який закликає українські та кримськотатарські громади по всьому світу вийти на акцію солідарності з Ільмі Умєровим. GU

Поділитись

Коментарі закріті