Global Ukraine News

Благодійний марафон та дипломатичний ярмарок: насичене життя української громади Йорданії

29 жовтня в Йорданії відбувся 52-ий щорічний дипломатичний ярмарок. Українська хата в Йорданії, у співробітництві з Посольством України в Йорданії, успішно представила Україну. Свято проходило під патронатом Її Королівської Високості Принцеси Басми Бінт Талал.

Під час офіційної церемонії відкриття заходу від імені дипломатичного корпусу в Королівстві з урочистою промовою виступив Посол України Сергій Пасько. Після виступу, за українським звичаєм, Її Королівську Високість Принцесу Басму привітали хлібом та сіллю.

Посольство України представило вироби з деревини та з петриківським розписом. Українські активістки, майстрині хендмейду представили аксесуари ручної роботи, художні роботи, вишиванки. Також гості свята мали можливість скуштувати українські страви: вареники, голубці, млинці, м’ясні закуски, а також солодощі та випічку. Дитячий вокально-хореографічний колектив «UA Kids» від Української хати в Йорданії представив Україну народними танцями та піснями.

Читайте за темою: “Йорданія – наші очі, Україна – наше серце“ – українська громада в Йорданії

«Етно танок», «Дивна квітка» та пісні «Рушничок» і «Стожари» в їхньому виконанні підкорили серця іноземних гостей. Культурну програму завершили піснею «Мамина сорочка» українською та арабською мовами.

«Ця пісня вже стала нашою візитною карткою. Цей захід є цікавий тим, що кожен може доторкнутися до культури та звичаїв різних країн, скуштувати традиційну їжу і насолодитися чудовим концертом!», – зазначають активісти «Української хати в Йорданії».

За словами організаторів, з кожним роком все більше людей приходить відвідати ярмарок. Кошти, зібрані від продажу національної продукції, будуть використані для підтримання сирітського будинку для хлопчиків «Мабаррат Ум аль-Хуссейн», який був заснований у 1958 році Королевою Йорданії Зейн Аль Шараф.

Читайте за темою: Посольство України в Йорданії взяло участь у 3-й Міжнародній виставці з туризму, старожитностей та культури

Брати участь у благодійних заходах вже є доброю традицією для українців в Йорданії. Наприклад, нещодавно активісти об’єднання «Українська хата в Йорданії» взяли участь у міжнародному благодійному фестивалі «Marathon Amman». Метою марафону було зібрати кошти на допомогу людям з неврологічними захворюваннями та раком мозку. Організатором марафону є «Run Jordan». Міжнародний марафон Амман проходив у столиці Йорданії Аммані, в ньому брали участь як громадяни Йорданії, так і громадяни інших країн. Море позитиву, хороший настрій і підтримка місцевого населення допомогла українським активістам успішно подолати 10-тикілометрову дистанцію.

Читайте за темою: Як українські дизайнери вразили Йорданію

«Подія була добре організована, вулиці столиці були під наглядом поліції. Кожен кілометр організатори забезпечували учасників водою, фруктами. На фініші всі отримали медалі. Від України брали участь активісти Юлія Мілгородська, Султан Абу Аль-Руб, Ольга Завидняк, Оксана Альомарі, Ахмад Бурхан Хататбех та Лариса Гусак яка, до речі, вперше взяла участь ще в 2006 році і успішно пробігла дистанцію в 45 км. Через те, що марафон є міжнародним, ми хотіли показати, що українська громада активно бере участь у подібних акціях, разом з іншими країнами. І під час пробігу ми почули від уболівальників найщиріші слова підтримки: «Україна вперед!», – розповідає активістка та координатор української громади Йорданії, Ольга Завидняк. GU

Коментарі закріті